Kuule mees, meil on siin tõsine töö!

Time kirjutas hiljuti sellest, miks erinevad mängud üha enam kontoritesse tulevad. Ka konsultatsioonifirma Deloitte avaldas hiljuti oma valge paberi "The Engagement Economy", kus räägivad samast teemast - gamification kontorites. (Ei teagi, mis selle hea eestikeelne vaste oleks?)

Ma ei hakka neid refereerima - kellel on huvi loeb ise, aga lisan nendele omalt poolt juurde ühe peamise põhjuse, miks mänge tasub ärijuhtimisel kasutada (ning mis ajendas mind daVincit looma). Lisaks viitan postituse lõpus ühele konkreetsele saidile, kust saad tehnikaid, mis aitavad Sul oma tiimi edukamalt tööle panna.

Miks siis ikkagi mäng? Toon lihtsa näite. Kas tead, et ajurünnakul ei tohi ideid kritiseerida? Muidugi tead! Igaüks teab. Aga kui vaatad ringi, mis kontorites tegelikult toimub, siis jääb mulje, et enamus organisatsioonides me usume, et kui ikka tundub nõme (=uudne?) idee, siis võime selle pihuks ja põrmuks lasta ning kritiseerida nii palju kui tahame.

Sinu organisatsioonis pole nii? Tõesti? Lucky you!

Teisisõnu – me teame reegleid, aga eirame neid, sest meile tundub, et nii me jõuame kiiremini tulemuseni – praagime ju kohe kehvad ideed kiirelt välja. See on ekslik arvamus – esiteks ei ole see kooskõlas meie aju toimimise loogikaga ning teiseks... ...nojah, seda teab ka tegelikult igaüks - see lihtsalt tapab initsiatiivi ja uute ideede välja pakkumine väheneb.

Ehk siis lühidalt: selline reeglite eiramine on väga ebaefektiivne viis töötamiseks.

Vaatame nüüd asja teisest küljest - me teame juba lapsepõlvest, et mängureegleid tuleb järgida ning sohki teha ei tohi. Vahel me võib olla üritame sohki teha, aga enamasti siiski toimetame reeglite alusel. Muidu lihtsalt ei saaks mängida.

Ole nüüd nutikas ja kasuta seda ära - kui inimene arvab, et ta mängib, siis ta järgib vabatahtlikult ka reegleid . See omakorda suurendab tehtava töö efektiivsust ning aitab meeskonnal saavutada paremaid tulemusi. Seega - õiged mängud suurendavad, mitte ei kahanda efektiivsust! Loomulikult on kuskil piir - kõike ei saa mängides lahendada jne, aga seda Sa tajud isegi suurepäraselt.

Lõpetuseks veel viide, kust võid edasi kaevata kui tahad oma kontoris tööga seotud mänge katsetada, panna inimesed vabatahlikult reegelid järgima ning muuta oma koosolekud ja arutelud tõhusamaks - Gamestorming.