Kommenteeri

Ära otsi uusi lahendusi - otsi hoopis uus probleem

1980-ndatel palgati tippgolfar Jack Nicklaus, et ta aitaks rajada golfiväljaku Grand Caymani saarele.  Saar, mis on umbes kaheksa korda väiksem kui Saaremaa ning kus elab umbes 50 000 elanikku, on populaarne turismi sihtkoht. Golfiväljaku rajamist see lihtsaks ei teinud - täismõõdus golfiväljaku jaoks seal lihtsalt ei olnud ruumi.

Mida sina teeksid? Mida Nicklaus tegi ja mida meil kõigil sellest õppida on?
Nicklausi tiim keskendus esmalt küsimusele: "Kuidas rada saarele ära mahutada?". Hea planeerimisega suudeti saarele mahutada üheksa auguga lühike rada. Aga see ei toiminud - mängijad lõid ju ikka sama tugevusega kui täismõõdus rajal ning pallikaar lõppes sageli meres.

Ülesanne polnud lihtne. Või siiski oli? Lahendus hakkas paistma kohe kui Nicklaus muutis algse probleemipüstituse: "Kuidas rada saarele ära mahutada?" uueks küsimuseks: "Kuidas tagada, et pall ei lendaks nii kaugele?".

Ülesannet selle nurga alt vaadates töötati koos MacGregor Golf Company-iga välja uuenduslik golfipall nimega "Cayman ball", mis lendas poole vähem kui klassikaline golfipall ning jäi vette kukkudes vee peale.

Point?

Kui algne lahendus ei tööta, siis enamasti kipume otsime üha uusi lahendusi. Mõnikord tuleks aga probleemipüstitus üle vaadata - võib olla paistab uues olukorras probleem uue nurga alt?

 
Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.

Lisa kommentaar

Email again: