Kommenteeri

Ära pane ennast teise inimese seisukohale

Ajakiri Director tegi mõni aeg tagasi põneva ettepaneku - teha intervjuu endise Scotland Yardi juhtiva pantvangiläbirääkija Richard Mullenderiga. Muidugi olin nõus - ma olen täiesti veendunud, et pantvangiläbirääkimistel kasutatavad põhimõtted aitavad meil muuhulgas parandada oma ideede müümisoskuseid.

Kogu intervjuud saad lugeda siit, aga allpool üks põnev mõte. Nimelt rääkisime vastaspoole mõistmisest ja küsisin Richardilt, et kas empaatiast on abi.

Richard Mullender: "Empaatiast on viimasel ajal tõepoolest palju juttu, aga seda kasutatakse tähenduses "panen ennast vastasepoole seisukohale". Minu kogemus ütleb, et olukordi saab lahendada ainult siis kui arvestad teise poole väärtushinnanguid ja uskumusi. Kui suudad mõista kuidas tema maailma näeb, ja me kõik näeme maailma erinevalt, siis saad hakata otsima viisi tema mõjutamiseks. Kui me aga lihtsalt paneme ennast tema asemele, jättes sealjuures muutmata enda väärtushinnangud ja uskumused, ei näe me maailma tema pilgu läbi, vaid ikka läbi enda pilgu, aga tema asukohast vaadatuna. Ja see on hoopis teine pilt, sellest pole palju abi."

Lisa kommentaar

Email again: