Kommenteeri

Ideelabor alustas Medici efekti jahtimist

120 osalejat, 9 intervjuud meediale, üle 3600 veebikülastuse - need on numbrid, millega võib iseloomustada reedel koos Tartu Ülikooliga käivitatud ühe uue algatuse - Ideelabori - avaüritust.

Vaata Terevisioonile antud intervjuud:Ma olen siin blogis mitu korda kirjutanud Medici efektist, nüüd siis teeme koos Tartu Ülikooliga midagi reaalset. Usun ja loodan, et see on algatus, millest sünnib lennukaid interdistsiplinaarseid ärisid!

Avaüritusel olid kohal nii TÜ ja EMÜ tudengid kui ka Kõrgema Kunstikooli õppurid. Kuulasime Mobi Solutionsi  ja Click & Grow lugusid ning uurisime, millega tegeleb neuroteoloogia. Kohapeal moodustunud 12 meeskonda genereerisid erinevatele probleemidele 50 minutiga üle 600 idee.

Mis saab edasi?

Järgmised kaks nädalat jätkuvad lahendamist vajavate ideede kogumine ja meeskondade moodustamine ning alustavad katselaborid.

Ideid saab lisada siit. Ideede lisamisele valdkondlikke kitsendusi ei ole. Ainsaks kriteeriumiks on, et lahenduseni jõudmine peab nõudma loovat mõttetööd ning erinevate valdkondaded tudengite teadmisi ja oskusi.

Meeskondade moodustamisele kaasa aitamiseks avame paari päeva jooksul vastava veebikeskkonna. Paneme üles ka juhised, mida teha edasi, kui meeskond on juba moodustatud.

Katselaborite osas järgi uudiseid, aga nii palju saame juba öelda, et esimene katselabor toimub juba 9. märtsil!

Aitäh kõigile!Projekti kaasrahastab EAS ja Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Lisa kommentaar

Email again: