Kommentaarid (4)

Kas meie firma on OKRide jaoks valmis?

Seeria neljandas postituses vaatame, kuidas hinnata oma ettevõtte valmidust OKRide kasutusele võtmiseks. Varem oleme kirjutanud sellest, kust see metoodika pärineb, mis on OKR metoodika eelised ning millised on rusikareeglid.

OKR hindamisküsimused

Selleks, et saaksid hinnata, kas olete valmis OKR-ide juurutamise alustamiseks või on mõned muud asjad vaja enne veel „korda teha“, mõtle läbi alloleva loetelu:

  1. Kas teie tänane organisatsioonikultuur toetab OKR-ide kasutusele võtmist? OKR-idega kaasneb suur läbipaistvus – kõikide eesmärgid, nende saavutamise tase ja ebaõnnestumised on avalikud. Kas sinu meeskond kannatab selle välja?
  2. Kui suured on teie organisatsiooni ambitsioonid? OKR on kasvufookusega metoodika – kui te pole seni harjunud omale suuri eesmärke panema ja tahate kasvada 10% aastas, siis ei pruugi see teile sobida.
  3. Kas teil on olemas tulemuste mõõtmise harjumus? OKR põhineb mõõdikutel ning selle rakendamise vältimatu eeldus on kõigi veendumus, et mõtestatud mõõtmine on kasulik kõigile.
  4. Kas kõik juhtkonnaliikmed on ühel meelel ja usuvad metoodikasse? OKR-ide juurutamine ei ole madalal rippuvate viljade noppimine, vaid pingutus, mis õnnestub vaid siis kui kogu juhtkond panustab.
  5. Kas keegi tahab ja saab olla OKR-ide "saadik"? See on eestvedaja ja taganttorkija roll ehk teiste sõnadega ta ühest küljest selgitab, juhendab ning on mentor, teisest küljest vaatab, et kõik osapooled püstitaks oma OKR-id tähtajaks, teeks ära vajaliku aruandluse ning järeldused. See on õnnestumise üks võtmerolle! Selle rolli täitjaks palgata ka ajutise välise inimese.Tahad rohkem teada? Saame kokku – joome tassi kohvi ja räägime. Esimene tund konsultatsiooni on tasuta ja see ei kohusta sind millekski.


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (4)
EeoLUscvi uWsDBTgrqYh · 8. märts 2020
lHcTNKPJFwzMhds CKuBLYcWkFXVt · 8. märts 2020
AzekOVXTswRdJL prCLQZVRe · 23. mai 2020
WBOkJAbZPLVTD BYEOqIsWMGSNzmf · 23. mai 2020