Kommenteeri

10 erilist hotelli, mida saad kasutada endale tootearenduse ideede leidmiseks

Seekord me otsustasime, et jaga ühtegi tehnikat ideede genereerimiseks, vaid kaevume ühte valdkonda ja uurime, mida vahvat seal on tehtud. Puhas inspiratsioon!

Valdkonnaks sai turism, kitsamalt öeldes majutus. Jah, me teame, et ilmselt tegutsed sa mingis teises äris, aga sellest pole midagi - vaata neid näiteid ja küsi endalt ja oma tiimilt, et mida sama ägedat te oma valdkonnas teha saaksite? Selleks, et see lihtsam oleks oleme iga näite juurde toonud välja küsimused, millele keskenduda.

Kui veel tuumakamat sisendit tahate saada, siis proovige mõelda, milline iga selle turismiettevõtte ärimudel - detailidesse kaevumine on ka üks hea viis, kuidas luua uusi seoseid ja märgata ideid, mida saate enda ärimudelisse üle võtta.

Treehotel, Harads, Rootsi

Kuidas sulle meeldiks ufo-kujuline hotellituba? Aga linnupesa? Need on ainult kaks unikaalset hotellituba (või peaks ütlema kämpingumaja?), mida "puuhotell" pakub. "Puuhotell" viitab siinjuures kohale, kus need erikujulised toad asuvad - puu otsas. Olgu ka öeldud, et tegemist ei ole mingi askeetliku teismeliste onniga, vaid pigem luksusliku öömajaga. Esimesel pildil oleva "linnupesa" lähtekoht oli luua tuba, mis on seest luksulik, aga väljast vaevu märgatav. Samal ajal teisel pildil oleva ufo idee oli just püüda väliskeskkonnas tähelepanu. 


Mõtlemiseks sulle - milliste lähtekohade ja kontseptsioonidega te arvestate ja mängite kui oma uusi tooteid või teenuseid arendate? Kas otsite ka nii erinavatest kohtadest nagu autorid linnupesa ja ufo puhul?

Vaata nende lehelt edasi >>

No Man's Fort, Solent, Suurbritannia

Militaarrajatistesse ja vanglatesse tehtud majutusasutused pole teab, mis haruldused, aga need üle 150 aasta tagasi Napoleon III sissetungi hirmus rajatud kolm ajaloolist kindlust on erilised - enam privaatsemaks minna vist ei saa. Endised kindlused on tänaseks muudetud eksklusiivseteks saar-hotellideks, sest just seda nad on - eraldiseisvad saarekesed meres. 


Mõtlemiseks sulle - milliseid eeliseid võiks sulle anda vanade asjade uues funktsioonis kasutusele võtmine?

Vaata nende lehelt edasi >>

SiloStay, Little River, Uus-Meremaa

Nagu eelminegi, on ka siin antud ehitisele uus funktsioon. Seekord on majutuseks kohandatud kaheksa vana silotorni, igasse mahub elama 2 inimest. Asutajateks on kunstnike perekond, kellel on Uus-Meremaal teisigi tähelepanu pälvinud disianiprojekte olnud.


Mõtlemiseks sulle - kuidas teie valdkonnas saaks taaskasutuse põhimõtteid rakendada?

Vaata nende lehelt edasi >>

The Dog Bark Park Inn, Idaho, USA

Jälle kunstnikud! Dennis ja Frances otsustasid rajada öömaja koerasõpradele, selleks nad ehitasid - nagu nad oma hotelli reklaamivad - "maailma suurima urukoera". See on koerakujuline maja. Ja veel - selle rajamist muideks finantseeriti...   ...nikerdatud koerakujukeste müümisega. 


Mõtlemiseks sulle - kuidas te oma valdkonnas saaksite mõnele nii täpsele sihtgrupile keskenduda? Milles sellele sihtgrupile keskendumine teie valdkonnas väljenduks?

Vaata nende lehelt edasi >>

Icehotel, Jukkasjärvi, Rootsi

Alates 1989-ndast aastast igal talvel uuesti ehitatav jääst hotell. Selle tekkeloost oleme kunagi kirjutanud siin. Alates 2016-ndast aastast on hotelli kõrvale rajatud ka lukstube pakkuv aastaringne Icehotell 365 - see pikendab hooaega ja võimaldab ka talvel müüa kahte hotelli paketina - ole üks öö külmas ja teine soojas. Enamus külalisi ei tulnud ju sinna ööbima oma muudel põhjustel ettevõetud reisi ajal, vaid sõitiski sinna kaugele eesmärgiga ööbida üks öö just selles hotellis. Seega - kahe öö pakkumisega proovitakse sulle müüa kaks korda rohkem kui seni. Makes sense.

Muide, ajakiri Time valis selle hotelli oma nimekirja “2018 World’s Greatest Places”.


Mõtlemiseks sulle - jäähotelli rajamise ajendiks oli tõdemus, et seal piirkonnas ei ole turistidele midagi huvitavat, vaid lumi ja jää; see miinus muudeti oma tugevuseks. Milliseid oma miinuseid saaksid tugevusteks pöörata? Kuidas?

Vaata nende lehelt edasi >>

Das Park Hotel, Linz, Austria

Kuidas sulle tunduks pakkumine magada kanalisatsioonitorus? Austrias saad seda proovida. Torus on ruumi kaheinimese voodile ja seljakotile. Restorani ja muid mugavusi ei ole - soovitatakse lähedal asuvaid koostööpartnereid. Kodulehelt võib leida ka info, et öö hinna saab külastaja ise määrata.


Mõtlemiseks sulle - mis äri saaksid olemasolevate ressurssidega (põhivara, oskused, kontaktid, partnerid jmt) veel teha?

Vaata nende lehelt edasi >> 

Jumbo Stay, Stockholm Arlanda, Rootsi

"Arlandale on vaja säästuhotelli," mõtles hotelliärimees Oscar Diös ja avas 2009 aastal seal 76 kohalise hotelli, mis on ehitatud vanasse, 1976 aastal ehitatud, Boeing 747 lennukisse. On tavalised toad ja on sviit. Viimane asub siis kokpitis. 


Mõtlemiseks sulle - kus näed oma valdkonnas tühja niši, mida saaks ootamatul ja stiilsel viisil uue tootega täita?

Vaata nende lehelt edasi >>

Free Spirit Spheres, Vancouver Island, Kanada

Veel üks "ufo", seekord Kanadast. Hooneke on valminud käsitööna ja tehtud kasutades kohalikku puitu ja klaaskiudu. Kolm "ufot" on puude otsa kinnitatud köitega ja seetõttu ei ole need liikumatult paigal (milline ufo on?), vaid kõiguvad tuules. Majutusasutuse peamised müügiargumendid on nn tagasi loodusesse ja glampingu (ingl.k glamorous + camping) kogemuse pakkumine. Ümmarguses majakeses on olemas nii dušš kui kööginurk.


Mõtlemiseks sulle - millises ootamatus kontekstis saaksid oma toodet või teenust pakkuda viisil, et see looks sulle konkurentsieelise?

Vaata nende lehelt edasi >>

Kakslauttanen Hotel, Saariselkä, Soome

Klaasist iglud, kust on eriti mugav ja lihtne virmalisi jälgida. Ettevõte sai alguse juba 1973 aastal kui ettevõtja Jussi Eiramo rajas Nordkapile viiva maantee äärde kaks mätaskatusega kohvikut. Tänaseks on ettevõtmine kasvanud palju suuremaks - restoran, spateenused, klaasiglud ja palju muud. 


Mõtlemiseks sulle - milliseid kohalikke väärtusi või loodusvarasid saaksid oma äri arendamiseks ja turundamiseks ära kasutada?

Vaata nende lehelt edasi >> 

Hotel CasAnus, Antwerp, Belgia

Lõpetuseks midagi eriti erilist. Ilmselt üks kõige kummalisemaid ööbimiskohti maailmas - hiiglaslik inimese seedekulgla kujuga hoone. Jälle on mängus kunstnikud - algselt oli see Joep Van Lieshout poolt kunstinäituseks loodud  skulptuur, mille kollektsionäärid Geert ja Carla Verbeke-Lens ostsid ning oma parki paigutasid. Parki külastab aastas ca 20 000 turisti, kellele siis nüüd pakutakse seedetraktis magamise võimalust. Vuihh!


Mõtlemiseks sulle - biomimicry on terve valdkond, kus otsitakse uudsete lahenduste jaoks inspiratsiooni loodusest. Mida teie saaksite loodusest eeskujuks võtta?

Vaata nende lehelt edasi >>Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.

Lisa kommentaar

Email again: