Kommenteeri

Kuidas parimaid praktikaid eirates leida läbimurdelisi ideid oma äri arendamiseks

Parimatest praktikatest kopp ees? Ma loodan, et Sul on. 

Ühel hetkel aitab parimatest praktikatest ja teiste kogemustest. Tunned, et oled nende kogemusi piisavalt kasutanud enda pädevuse ülesehitamiseks. Küllastumine. Frans Johansson, raamatu “Medici efekt” autor, ütleb, et siis tuleb “nuusutad” võimalikult palju erinevaid valdkondi - mingil hetkel hakkad nendest valdkondadest leidma ideid oma valdkonna jaoks. Mitte kellegi teise valmis retsepte-kogemusi-lahendusi, vaid hakkad neid ise märkama ja leidma.

Sama kirjutab oma raamatus “Strateegiline intuitsioon” Kolumbia ärikooli professor William Duggan - ta ütleb, et Henry Ford sai oma kuulsa konveiertootmise idee kui ta ühte New Yorgi tapamaja külastades nägi kuidas seal liha töödeldi. Ta kohandas seda autotööstusesse ja muutis maailma.

Ega Sa pole oma valdkonda liiga kauaks “konutama” jäänud? Või äkki peaks tihedalt suhtlema-uurima teiste valdkondade kohta? Teiste elualade kohta? Lugema raamatuid, mis ei ole hetkel “kuumad äriraamatud”?

Arutage igal nädalakoosolekul:
  • Mida iga meeskonnaliige kavatseb eeloleval nädalal uurida teie valdkonnast väljaspool?
  • Mida ta eelmine nädal märkas?
Ei pea kohe olema nö valmis nägemust kuidas seda märgatud asja kasutada saate - selle võite ka koos otsida. Ja kui kohe ei leia, siis pole ka midagi katki - see jääb inimeste "pähe tiirlema" ja tuleb vajaöikul hetkel meelde ning aitab tulevikus leida vajaliku lahendus. 

Seega - mis valdkondi kavatsed kohe uurida?

Lisa kommentaar

Email again: