Kommenteeri

Lobisemine koosolekuruumis

koosolek
On Sul koosolek jälle tulemas?

Liiga palju koosolekute ajast kulub varem teada olnud info arutamisele, selle asemel, et jagada ja arutada uut infot, leiab metauuring "Information sharing and team perfomance". Uuringu raames analüüsiti 72 varasema uuringu andmeid - kokku ca 5 000 tiimi ja 17 000 tiimiliiget üle maailma.

Uuring tõi ka selgelt välja, et need grupid, kes keskenduvad uuele infole, teevad paremaid otsuseid.

Teine uuritav kriteerium oli grupiliikmete ajakasutus ja üksteisega rääkimine - üllatuslikult selgus, et tiimid, mille liikmed rääkisid omavahel rohkem jagasid omavahel vähem uut infot. Rohkem räägiti juba teadaolevaid juttusid ning kiideti ennast.

Lobisesid, öeldi vanasti selle kohta vist?

Protsesside kujundamise ja juhtimise ekspert John Trosko soovitab juba ammu, et visake koosolekute ruumist toolid välja ja te märkate, et koosolekute läbiviimise aeg lüheneb poole võrra! Lisaks on ettepanekud konstruktiivsemad ja kokkulepped konkreetsemad.

Lühemad koosolekud on otseselt tingitud sellest, et seista ja juttu ajada on lihtsalt ebamugav. Sama nippi on mõistlik kasutada ka siis, kui on vaja teha mõni tähtis telefonikõne või kirjutada pikka teksti – püstijalu olekut tõlgendab aju põgenemisena ja haub efektiivsemalt plaani, kuidas ohutusse seisu jõuda. Nii võtabki iga osaleja end kokku ja on keskendunum.

Lisa kommentaar

Email again: