Kommenteeri

Lühemad lõunad?

Briti ajakiri HR Magazine kirjutab, et peaaegu 8 igast 10-st töötajast (78%) tunnistab, et masu aegsed lõunapausid on lühemad kui eales varem.

58% töötajatest lähevad kontorist välja lõunale ainult kuni kaks korda nädalas ja ca kolmandik (29%) kontoritöötajatest ei lähe üldse lõunale.

Tööpäeva sees võetakse siiski mõned kuni 15 minutilised pausid, mille jooksul 44% naudib keelepeksu, 16% tegeleb isiklike asjadega (näiteks online maksetega), 14% teeb suitsu ja 10% vahetab e-kirju oma perekonnaga.

Psühholoog Donna Dawson ütleb, et majanduslanguse ajal on kontorites oluliselt kasvanud sisemine konkurents - paljud kardavad oma töökoha pärast ning soovivad lojaalsed ja tublid välja näha. Rohkem pidid sellist mängu mängima vanemad inimesed - neil ühest küljest pension lähemal ning uut tööd raskem saada ja teisest küljest kontori mängureeglid selgemad.

Teised uuringud aga näitavad, et kui inimene ei võta minimaalselt üks kord kahe tunni jooksul ca 15 minutilist pausi, siis tema produktiivsus langeb - keha ja aju vajavad värskendust.

Nii, et tegelikult on selline lojaalsus ja pühendumus illusioon - see on tegelikult kahjulik nii töötaja tervisele kui firma tulemustele. Kuigi esmamulje on teine.

 

Lisa kommentaar

Email again: