Kommenteeri

OKR metoodika - miks seda kasutada?

Kirjutasime mõni aeg tagasi ülevaate sellest, et mis on OKR ja kust see metoodika pärit on. Lähme täna edasi - ja selgitame, miks ettevõtted võiks seda kasutada.

Esmane vastus on lihtne - see aitab sul ehitada konkurentidest parema elluviimise võimekuse!

Kuidas? Kaks põhjust:

  • OKR annab sinu inimestele selguse, mida teha ja mida mitte teha
  • Suurendab planeerimise paindlikkust ja reageerimise kiirust

Globaalse konsultatsioonifirma Deloitte poolt 2015 aastal tehtud uuring tõdes, et mitte ühelgi teisel teguril ei ole inimese tulemustele suuremat positiivset mõju kui selgelt määratletud eesmärkidel, mis on kirja pandud ja millest räägitakse avameelselt.

Töötajate küsimused, millele pead vastama

Enamus töötajaid tahavad teada kolme lihtsat vastust:
  • Mis on meie eesmärk ja miks me seda teeme?
  • Mis on minu roll ja mida mina pean saavutama?
  • Kui hästi mul välja tuleb?

Kui hästi sinu inimestel need teada on? Mine küsi koridori peal! :-)

Ilma nende vastusteta ei saa töötajad täpselt aru, millised nende tegevused aitavad ettevõttel eesmärkide poole liikuda ja milliseid mitte. Seega nad ei panusta kogu oma pingutust strateegia elluviimisele, vaid teevad paratamatult ka tegevusi, mida tegelikult pole vaja. Pareto 80/20 reeglit mäletad?

Planeerimise ja vigade probleem

Teiseks, meeldib meile või mitte, aga teaduslikult on tõestatud, et me oleme kehvad planeerijad – me usume planeerimise pettekujutelma (ingl.k planning fallacy). Lihtsustatult öeldes tähendab see, et me alahindame tulevaste tegevuste riski, aja- ja rahakulu ning ülehindame saadavat kasu.

See mõtteviga segas meid vähem eilses maailmas, kus asjad muutusid aeglasemalt ja korrigeerimiseks oli seeläbi rohkem aega. Tänases VUCA-maailmas, kus kõik on üha volatiilsem, ebakindlam, komplekssem ja ebamäärasem, on vigade jaoks ruumi vähem ning juhid peavad kogu aeg endalt küsima, et kas meie valitud strateegia toimib ka homme või peame midagi muutma? Pikkade ja detailsete plaanide tegemine ei aita enam.

Kuidas siis OKR aitab?

OKR aitab pikaajalise eesmärgi hoida fookuses, aga samal ajal säästa sind ja sinu meeskonda pikaajaliste tegevusplaanide koostamisest – korraga on fookuses järgmise kolme kuu kõige olulisemad tegevused.

Mida teised arvavad ehk mis on OKR-ide kasutusele võtmise motivatsioon?

UK konsultatsiooniettevõte There Be Giants poolt läbi viidud globaalse uuringu põhjal:

  • toob 85% OKR kasutajatest peamise kasutusele võtmise põhjusena välja võimaluse igapäevased tegevused strateegia ja visiooniga ära siduda
  • 45% töötajate kaasatuse suurendamise '
  • 40% jaoks oli olulisim fookuse suunamine kasvule.


Tahad rohkem teada? Saame kokku – joome tassi kohvi ja räägime. Esimene tund konsultatsiooni on tasuta ja see ei kohusta sind millekski.


Lisa kommentaar

Email again: