Kommenteeri

Otsid läbimurret? Aga palun - see tööriist aitab ajurünnaku ideedele "vinti juurde keerata"

Nendite ajurünnaku lõpus, et koosolek oli tore, aga otsitud läbimurdelisi ideid ei tulnud?

Kuidas seda olukorda muuta? Enamasti ei toimi kui lihtsalt soovitate osalejatel ka lennukamaid ideid välja valida. Miks? Sest ega keegi enda arvates ei vali kuivi ja igavaid ideid - ikka enda arvates parimaid.

Mis siis lahendus on?
Väga lihtne - inimesi tuleb sundida, arvab innovatsioonifirma Fahrenheit 212 juht Mark Payne. Täpsemalt öeldes - inimesed peavad oma mõtlemist sundima. Sundimiseks sobib näiteks kõrvalolev maatriks koos ühega allolevatest ülesannetest:
  1. Täiendage oma seniseid ideid nii, et teil oleks igasse "kasti" minimaalselt kaks ideed.
  2. Analüüsige oma tippideid ning paigutage nad maatriksi õigesse ruutu. Kas olete "saagiga" rahul? On kulutatud aeg ja saadud tulemus tasakaalus?

Kastide selgitused:
  • Kergelt nopitavad viljad: samm-sammult edasi viivad arendused on igati mõistlikud, kui ei nõua suuri majasiseseid ümberkorraldusi, aga ainult nendega tippu ei jõua. Neid on teil iga ajurünnaku lõpus. Palju.
  • Ainult hädavajadusel: nn no-fly zone – neid ideid on enamasti mõistlik realiseerida ainult siis kui on vajalikud ellujäämiseks või loovad eeldused mingitele suurematele projektidele (näiteks võib olla vajalik teha mahukaid investeeringuid tehnoloogia uuendamisesse, mis loob eeldusi tulevikuks, aga iseseisvalt turgu ei muuda).
  • Kõrge risk ja suur tasu: ambitsioonikad ideed; edu sõltub riskide mõistmise ja hindamise oskusest; vajalikud, et pilk silmapiiril hoida.
  • Kuldkalad: kõige paremad ideed – suur innovatsioon, väike sisemine muutus.

Proovige ja kirjutage meile kuidas läks!

Lisa kommentaar

Email again: