Kommenteeri

Reeglite rikkumise lõuend

toit
Restoranipidaja jaoks on enamasti loomulik, et klient maksab hea toidu eest. Aga kas teadsid, et Moskvas on kohvik „Tsiferblat”, kus toit on tasuta, aga tasuda tuleb kohvikus oldud aja eest: 1 minut maksab hoopis 3 rubla?

Näiteid, kus loomulik arusaam pööratakse pea peale, on veelgi. Ja veel pöörasemaid. Näiteks Kashiwa Mystery Cafe, kus Sulle tuuakse eelmise kliendi poolt tellitud toit ja Sinu tellimus antakse järgmisele kliendile. Põnev ja populaarne. Või Dinner In The Sky taevarestoran - teenus, mida on ka Tallinnas juba aastaid pakutud.

Loo point?

Su aju on väga hea tuttavate mustrite ära tundmises, aga mitte eriti hea uudsete lahenduste nägemises. Paindlik mõtlemine uute lahenduste otsimiseks eeldab seniste mustrite kahtluse alla seadmist. Võtke alloleva lõuendi abil oma äri ette ja pange kirja, mis on teie toote või teenuse juures iseenesest mõistetavad asjad, ning seejärel mängige nende ükshaaval ellimineerimise mängu – mõelge, milline oleks töötav ärimudel, kui need iseenesest mõistetavad asjad ei kehtiks!

Lisa kommentaar

Email again: