Kommenteeri

Unistused ja rahvastepall

Kas Sul on ka unistusi, mille poole Sa pole hakanud liikumagi või ideed, mida pole hakanud ellu viimagi? Loodetavasti ei andnud Sa vähemalt uusaastalubadusi?

Hallooo! Ega me rahvastepalli mängi, kus igaühel on mitu elu - elusid on üks ning seda tuleb elada täiel rinnal. Kui Sul on idee, unistus või salasoov, siis hakka seda ellu viima. Kohe!

Lihtne öelda, raske teha. Tean. Eriti keeruline on see siis, kui see millega hetkel tegeled on enam-vähem vastuvõetav ja vajadusi rahuldav. Alalhoiuinstinkt ei lase midagi meeletut ette võtta.

Frans Johansson kirjutab oma raamatus "Medici efekt", et kui tahad leida ja ellu viia meeletuid ideid, siis peamine asi, mis takistab on just... ...senine suhtevõrgustik, senised harjumused. Tuginedes erinevatele uuringutele väidab ta, et selleks, et midagi tõeliselt suurt teha on vaja murda välja oma senisest suhtevõrgustikust. Lõpetada nendele toetumine.

Edu saavutamiseks pead julgema teha panuseid - kunagi pole midagi suurt saavutatud ilma riskita. Kui Sa päriselt oma ideesse usud, siis tee suuri panuseid. Asi on ilmselt seda väärt. Kui Sa nii palju ei usu, siis... ...viska see idee üldse minema.

Ära võta oma unistusi hauda kaasa!

Lisa kommentaar

Email again: