Kommenteeri

Väljapaistvate inimeste ajakasutamise harjumused

Loovusaida jaaninädala infograafik jutustab seekord, kuidas kuulsad loovinimesed oma päeva kasutasid. Ootamatu küll :-), aga ka nendel oli 24 tundi ööpäevas - kuidad nad seda aega kasutasid ja oma väljapaistvaid töid lõid? Kas teadsid, et:

  • Gustave Flaubert kirjutas oma romaani "Madame Bovary" öösiti?

  • Wolfgang Amadeus Mozart töötas kolme tsüklina - kella seitsmest hommikul tund aega, kella viiest pealelõunal 4 tundi ja kella üheteistkümnest öösel veel kaks tundi? Nendest esimest ja viimast pidas ta oma peamisteks tööaegadeks.

  • Pjotr Tšaikovski töötas vaid neli tundi ööpäevas - kaks kahetunnist tsüklit?

  • Honoré de Balzac töötas 13-14 tundi ööpäevas ja jõi selle aja jooksul meeletus koguses (mõne allika väitel koguni 50 tassi) kohvi?

Graafikul (vaata seda täismahus ja koos selgitustega aida FB lehelt) on toodud kokku 16 kuulsa looja harjumused, teiste seas veel näiteks: Beethoven, Mozart, Freud, Kant, Balzac jpt.Selgeid ühiseid jooni nendel väga palju ei ole - igaüks on leidnud endale sobiva rütmi. Samas torkab silma, et enamusel on tööpäev jagatud mitmesse "tükki" ning enamasti leitakse aega mitte ainult töö ära tegemiseks, vaid ka mõtisklemiseks, sotsiaalseks suhtlemiseks ja lugemiseks.

Tee enda päeva kohta samasugune graafik ja võrdle :-).

Infograafik põhineb raamatul "Daily Rituals: How Artists Work" ja see pärineb saidilt infowetrust.com.

 

Lisa kommentaar

Email again: