3 teaduslikult tõestatud lihtsat võimalust loovuse suurendamiseks

Tahad olla loovam ning nutikam probleemide lahendaja? Korjasime siia postitusesse kokku kolm teaduslikult põhjendatud võimalust, mida saad kohe rakendada.

  1. Muuda pikad jalutuskäigud (NB! ilma telefonita) osaks oma päevakavast.  2014 aastal avaldatud uuring (pdf) leidis, et inimesed, kes seda tegid, olid paremad probleemide lahendajad kui need, kes ei jalutanud. Ja veel - õues jalutajad olid paremad kui trenažööri kasutajad.
  2. Roni välja oma mugavustsoonist ja rutiinist ning otsi uusi kogemusi. Uuring ütleb, et oma kogemuste mitmekesistaamine - uute inimestega tutvumine, uutesse kohtadesse reisimine, uute asjade proovimine jmt - laiendab su mõtlemist ning aitab leida uusi ja innovaatilisi lahendusi.
  3. Jäta oma päevadesse aega lõbutsemiseks ja mängimiseks. Stuart Brown väidab oma raamatus "Play", et inimene on ainus imetaja, kes täisealisena enam ei mängi. Aga võiks, sest  Barbara Fredricksoni uuring ütleb, et mängimine ja sellest tulenev hea tuju teeb meid õnnelikumaks ning parandab meie leiutajavõimeid.