Nii-on-alati-tehtud hoiak sisaldab hääbumise seemneid. Meie usume, et parem on mitte takerduda senistesse praktikatesse, vaid vahetada hoopis vaatenurka, tantsida enda muusika järgi ja teha asju omal viisil.

Sellele mõeldes ning olles varustatud pikaajalise ärikonsultatsiooni kogemusega otsustasime 2010 aastal rajada koha, kus meeskonnad saaks vaatenurki vahetada ning oma ajurünnakuid korraldada.

Sobivat kohta otsidess leidsime Vana-Võromaa servalt väärika vana talu - Neitsijärve talu. Ajalooline omanik müüs selle koha, sest siin pidavat olema halb kartulimaa :-).

Meile sobib. Meie kolisime siia elama - ikka selleks, et teha asju omal viisil. Täna viime siin läbi erinevaid ajurünnakuid, mis aitavad meeskondadel mugavustsoonist välja tulla. Kartul tuleb nendelt, kes seda kasvatada tahavad. Paremal maal.


Selles, ajaloolistel Partsi mõisa maadel asuvas, Neitsijärve talus on alati uusi asju tehtud. Vanimad säilinud kirjalikud allikad räägivad, et 19. sajandi teises pooles oli siin kohaliku mõisa alla kuulunud käsitöötalu - siinsed elanikud elatasid ennast oma loominguga. Pole ka ime - see koht on loomiseks loodud. Seda on õhus tunda. Tunned? Meie tunneme.

Liivimaa kindralkuberner Johann Skytte

Ilmselt tundis seda ka Duderhofi vabahärra, Rootsi ühiskonna- ja riigitegelane ning Liivimaa kindralkuberner Johann Skytte (1577-1645), kes oli 17. sajandi alguses, siit paari kilomeetri kaugusel asuva Partsi mõisa omanik. Raske on leida Eestimaa ja rahva ajalugu rohkem mõjutanud innovaatorit kui meie esimese ülikooli asutamise peainitsiaator Johann Skytte.

Ilmselt just siin, oma mõisa verandal istudes, head kohvi ning rahu ja vaikust nautides, mõtles ta esimest korda nii Tartu Ülikooli kui selle eelkäija Academia Gustaviana rajamisest. Võis ju nii olla?

Academia Gustaviana avamisel peetud kõnes avaldas Skytte lootust, et sellest õppeasutusest saavad kasu ka kohalikud rahvad – eestlased ja lätlased. 


Nüüd, 300 aastat hiljem, pakume meie oma klientidele siin, ajaloolistel Partsi mõisa maadel, seda sama keskkonda - head kohvi, vaikust, rahu ning süvenemisvõimalust. Ikka selleks, et saaksite vahetada vaatenurka ning saavutada suuri asju - neid millest saavad kasu nii eestlased, lätlased kui kaugemad rahvad.

Me ei ole seda enam kui 100 aasta vanust kästiöötalu perfektseks lihvinud. Pigem on see siin mikitalik kukeseene maailm :-), kus meie eelistuseks on ürgse looduse väärtustamine, oma tegevuste metsaserva taluhoovile sobitamine ning saja aasta vanused palkseinad ning arhailine viimistlus. See on päris.

Seda rahulikku keskkonda oleme kombineerinud isiklikust pikast praktikast ning teadusuuringutest pärit arusaamadega sellest, milline ruum aitab eduka ajurünnaku läbiviimisele kaasa. 

Jah, ja päris on ka siinne rahu ja vaikus. Ja puhas loodus ja linnulaul. See paneb mõtte tööle. Mõnus on olla. Järsku tabad end mõttelt, et tegelikult ei olegi kuskile kiiret ning siin saad süveneda. Nii algavadki uued saavutused – loovusest, sest loovus aitab saavutada. 


Mõttemustrite murdmine