Filtreeri postitusi

8 maailmamuutvat leiutist, mis esmalt lükati tagasi ning mida sa sellest õppida saad

Maailm on täis ideid, mis alguses said hävitava hinnangu ja pärast osutusid läbimurdeliseks innovatsiooniks, mis muutsid tööstusharu, inimeste saatuseid või tervet maailma. Noppisime mõned välja, mis tundusid eriti vahvad :-).

Uurime mis on selliste tagasilükkamiste põhjused ning pakume välja lahendused, mida sinu meeskonda sellistes olukordades aitaks.

Kuidas leida tootearendusideid mis rokivad?

Üks geniaalne tehnika raamist väljas tootearenduse jaoks?

"Oskad sa soovitada mõnda head loovustehnikat, mida kasutades saaksime oma meeskonnaga uusi tootearendusideid luua," on meilt korduvalt küsitud.

Kurb, aga võluvitsa - tootearendus pole mingi erand - siin ei ole. Ei ole ühte geniaalset tehnikat, mis alati töötab. Pigem on see organisatsioonikultuuri ning meeskonnaliikmete hoiakute teema.

Panimegi siia kirja mõtted ja soovitused, millest võiks tootearenduse jaoks sobilike hoiakute loomisel abi olla. Seekord keskendume just olukorrale kui on vaja leida täiesti uusi ideid. Disainmõtlemisel põhinevaid lahendusi ehk neid, kus jälgitakse ja analüüsitakse olemasolevate klientide käitumist, oli juttu tootearenduse ja teenusedisaini postituses. Tegelikult moodustavad need ka postitust kokku ühe päris hea terviku - nii loovam kui analüütilisem lähenemine täiendavad tootearendusmeeskonna tööriistakasti.

Kuidas korraldada  väljasõiduga meeskonnaüritus ehk offsite, millest oleks sinu meeskonnale kasu?

Iga neljas sinu kolleeg on tööl katkestuste kompenseerimiseks

On sul hetk aega? Katkestused on sinu meeskonna produktiivsusele kahjulikumad, kui sa arvad. Uuringud ütlevad, et 25-30% tööajast kaob katkestuste tagajärjel. See tähendab piltlikult öeldes, et iga neljas sinu meeskonna liige on tööl ainult katkestustest tekkiva ajakaotuse kompenseerimiseks. See ei ole produktiivne töökeskkond, vaid keskkond, kus inimesed on kogu aeg hõivatud, et oma jooksvate asjadega valmis jõuda.

Turismiettevõtete ärimudel ja kliendi teekond: kuidas saad oma ärimudeli uudseks ja teenuse lihtsamaks teha?

Eesti turismisektoril läheb hästi - turistide arv kasvab, avatakse uusi objekte. Ajad on head. EAS pakub turismisektorile ärimudeli arendamiseks toetust, mille eesmärk on aidata sektoril suurendada lisandväärtust ning anda turistidele põhjust ka Tallinnast väljapoole liikuda. 

Panime siia postitusse kirja nõuanded, tööriistad ning 10+ inspireerivat näitet turismisektori ärimudeli arendusideede leidmiseks.

Hoiatame juba ette - see on pikk postitus, aga umbes 15 minuti pärast on sul olemas päris hea tööriistakast oma turismiettevõtte ärimudeli uuendamiseks. Kui vajad aga veel täpsemat abi, siis vaata seda teenust.

turismi ärimudeli toetus eas

McKinsey soovitused kuidas muuta koosolekud efektiivsemaks

On Sul koosolek jälle tulemas? Kui palju Sinu nädalast võtavad koosolekud? MySpotit asutaja Hardi Kinnas ütleb, et maailmas raisatakse koosolekutel summa, mis on võrdne Eesti 45 riigieelarvega ning keskmine juht istub 40 tunnisest töönädalast 28 tundi koosolekutel.

Jah, koosolekud ja otsused on juhtimise lahutamatud osad ning neid ära jätta ei ole arukas. Siiski ütlevad paljud juhid, et koosolekuid on nende päevakavas liiga palju ning koosolekutel kulutatud aeg ei ole alati kõige efektiivsem.

Allpool vaatame, mida uuringud koosolekute kultuuri ja efektiivsuse kohta räägivad ning jagame ka soovitusi, mis aitavad Sinu meeskonnal kohe koosolekud efektiivsemaks muuta ning seega nii raha kui aega säästa.

Kuidas delegeerida: 9 kokkulepet delegeerimise kvaliteedi tõstmiseks sinu meeskonnas

Delegeerimine on meeskonna parima soorituse ja suurte eesmärkide elluviimise jaoks kriitiline oskus - aitab ühtedel vabastada aega ning annab teistele võimaluse arendada. Tulemuslik delegeerimine ei ole aga oskus, mis iseenesest tekiks - see vajab sobivat organisatsioonikultuuri, ettevalmistust, täpsust, selgust, usaldust ja head inimeste tundmist.

Hea delegeerija saab oskusliku delegeerimisega ka paremini muudatusi juhtida, sest muudatuste korral on delegeerimise kaudu võimalik inimesi kaasata nii, et muudatuste läbiviimine ei tekita asjatut vastuseisu.

Allpool on kirjas delegeerimise 9 kuldset kokkulepet, mida oleme konsultatsiooniprojektide raames vahel sõlminud nendes meeskondades, kes muudatuste juhtimise parandamiseks, hakkavad teadlikult delegeerimisoskust arendama. Võtke ja vaadake üle, täiendage ja kleepige seinale :-).


Arhiiv

STOP!