Filtreeri postitusi

Ära ole efektiivne!

hivatud
Pidev ringi sahmimine ja efektiivsuse taga ajamine oma tegevustes ei pruugi kaugeltki arukas olla.

California ülikooli teadlased on rottide käitumist uurides avastanud, et kui rott peale uue kogemuse saamist ei anna ajule puhkust, siis ei teki nö pikaajalist teadmist - rott unustab õpitu sellisel juhul kiirelt. Teadlased usuvad, et inimaju töötab täpselt samamoodi.

Kiired otsused ja ühised memode lugemised - Jeff Bezose viis hoida firma innovaatiline

Kas sina tead, mis on Jeff Bezos arvates üks peamisi edutegureid, miks Amazon suudab suurfirmana käituda vilkalt nagu start up ja olla maailma üks innovatiivsemaid firmasid?

Põhjus on unikaalses koosolekute pidamise metoodikas, ütleb ta ise. Nimelt on Bezos aastaid rääkinud (näiteks Fortune, Business Insider), et Amazonis on PowerPoint keelatud, sest see loob liiga lihtsa võimaluse olla pealiskaudne, kirjutada märksõnu ja lasta tekkida olukorral, kus igaüks mõistab neid erinevalt.

Tahad tootearendusideid crowdsource-ida?

Loovusait koos Loov Eesti ja partneritega korraldab 03 oktoobril Tartus ühe vahva töötoa, kus 10 disainitudengit Bezaleli kunstikoolist (Iisrael), 10 äritudengit Golmani ärikoolist (samuti Iisrael) ning 10 eestlasest osalejat aitavad Eesti ettevõtetel reaalseid tootearendusprobleeme lahendada.

10 erilist hotelli, mida saad kasutada endale tootearenduse ideede leidmiseks

Seekord me otsustasime, et jaga ühtegi tehnikat ideede genereerimiseks, vaid kaevume ühte valdkonda ja uurime, mida vahvat seal on tehtud. Puhas inspiratsioon! Valdkonnaks sai majutus. Jah, me teame, et ilmselt tegutsed sa mingis teises äris, aga sellest pole midagi - vaata neid näiteid ja küsi endalt ja oma tiimilt, et mida sama ägedat te oma valdkonnas teha saaksite? Selleks, et see lihtsam oleks oleme iga näite juurde toonud välja küsimused, millele keskenduda.

Treehotel, Harads, Rootsi

Kuidas sulle meeldiks ufo-kujuline hotellituba? Aga linnupesa? Need on ainult kaks unikaalset hotellituba (või peaks ütlema kämpingumaja?), mida "puuhotell" pakub. "Puuhotell" viitab siinjuures kohale, kus need erikujulised toad asuvad - puu otsas. Olgu ka öeldud, et tegemist ei ole mingi askeetliku teismeliste onniga, vaid pigem luksusliku öömajaga. Esimesel pildil oleva "linnupesa" lähtekoht oli luua tuba, mis on seest luksulik, aga väljast vaevu märgatav. Samal ajal teisel pildil oleva ufo idee oli just püüda väliskeskkonnas tähelepanu. 

Arhiiv

STOP!