Käimas on töörevolutsioon - teeme Eestist kaugtöömaa!

Edukas Eesti 2022 konkursil II koha saavutanud essee (lisaks If Kindlustuse lemmiku eriauhind ja Ellex Raidla Advokaadibüroo eriauhind).

Rahvusvaheli turism kukkus 2020. aastal pandeemia mõjul kokku – Maailma
Turismiorganisatsiooni baromeetri andmetel vähenes maailmas rahvusvaheline turism aasta varasemaga võrreldes 73%. Eestis oli kukkumine sarnane ning seetõttu langes turismiteenuste eksport 2,07 miljardilt eurolt 0,59 miljardile ning töökohtade arv sektoris vähenes 35% (EAS). Viimati oli välisturismi maht Eestis nii madal 2000 aastal.

4 korda nutikam - poster

Meie kord kuus ilmuv uudiskirjas - 4 korda nutikam - toob alates aprillist 2022 iga kuu sinuni ühe loovusega seotud postri. Loovus on hoiak, mitte õpitud oskus. Hea poster tuletab sul seda iga päev meelde ja aitab ennast õigel kursil hoida. Siia postitusesse me korjame need kõik kokku - see on sinu mugav ja käepärane tööriistakast, kust saad need alati alla laadida.

Igas uudiskirjas on tegelikult rohkem väärtust loovaid asju (näiteks podcasti episood, loovustehnika, infograafik) - kui sa ei ole meie uudiskirja saaja, siis saad selle endale tellida siit.


4 korda nutikam - infograafikud

Meie kord kuus ilmuv uudiskirjas - 4 korda nutikam - toob alates aprillist 2022 iga kuu sinuni ühe loovusega seotud infograafiku. Iga infograafiku eesmärk on anda sulle mõtteainet meeskonna loovuse potentsiaali paremaks rakendamiseks. Siia postitusesse me korjame need kõik kokku - see on sinu mugav ja käepärane tööriistakast, kust saad need alati alla laadida.

Igas uudiskirjas on tegelikult rohkem väärtust loovaid asju (näiteks podcasti episood, loovustehnika) - kui sa ei ole meie uudiskirja saaja, siis saad selle endale tellida siit.


4 korda nutikam - loovustehnikad

Meie kord kuus ilmuv uudiskirjas - 4 korda nutikam - toob alates aprillist 2022 iga kuu sinuni ühe loovustehnika. Iga tehnika koosneb väikesest juhendist ja prinditavast töölehest, mille abil saad tehnikat oma meeskonnas kergelt kasutama hakata. Siia postitusesse me korjame need kõik kokku - see on sinu mugav ja käepärane tööriistakast, kust saad need alati alla laadida.

Igas uudiskirjas on tegelikult rohkem väärtust loovaid asju (näiteks podcasti episood, infograafik) - kui sa ei ole meie uudiskirja saaja, siis saad selle endale tellida siit.

Kas sinu seminariruum toetab loovust? Uuring ütleb, et kasvõi väike liikumine suurendab loovust

Millises keskkonnas teie meeskond oma ajurünnakuid läbi viib?

Värske uuring ütleb, et selle küsimuse vastus võib mõjutada teie ajurünnaku tulemusi rohkem kui oskate arvata!

Aga alustame kaugemalt. Liikumine aitab meil loovalt mõelda. See arusaam on üle 2000 aasta vana – see oli tuntud juba Vana-Kreeka filosoofidele. Milline on aga seos liikumise ja loovuse vahel teaduslikust seisukohast vaadates? Mis juhtub ajus, kui me kõnnime? Kas inimesed, kes liiguvad vähem, on vähem loomingulised?

Oleme sellest varemgi kirjutanud, aga seekordne uuring vaatas nö väikest liikumist ja liigutamist, mitte jalutuskäike looduses. 

Probleemide analüüsimise tehnika: Kalaluudiagramm aitab probleemi selgemaks mõelda

Väljakutse täpne sõnastamine mõjutab leitavate ideede kvaliteeti rohkem kui ükskõik milline muu asjaolu

probleemi mõistmine Einstein
Ükskõik kui andekad Su meeskonnaliikmed on, ei jõua te sihtpunkti, kui pistate jooksu vales suunas :-).

Kuidas selle vältimiseks päris elus tõhusalt ja konstruktiivselt analüüsida lahendamist vajavat probleemi?

Meie kogemus näitab, et probleemi põhjuste mõistmine ning lahendatava väljakutse täpne sõnastamine mõjutab leitavate ideede kvaliteeti rohkem kui ükskõik milline muu asjaolu. Täpne lahendatava probleemi mõistmine ja sõnastus aitab meeskonnal keskenduda õigetele asjaoludele ning teeb lahendusidee valimise ja valideerimise lihtsamaks.

Käesolevas postituses on kirjas konkreetsed nõuanded, mis aitavad Sul teha kvaliteedihüppe. Anname sulle ka probleemide analüüsimiseks mitu allalaetavat töölehte.

Arhiiv

STOP!