Filtreeri postitusi

Kuidas parandada otsuste kvaliteeti?

otsustamine
Juhina on otsustamine Su kõige olulisem töö ning ka kõige riskantsem - iga vale otsus võib saatuslikuks saada. Aga kust tulevad valed otsused ning kuidas parandada otsuste kvaliteeti?

Üks on selge - keegi ei tee halbasid otsuseid sihilikult. Enamasti on põhjuseks kas puudulik info või info vale tõlgendamine - mõtle kasvõi erinevatele tajuvigadele, millest ka varem oleme kirjutanud. Siin aga pakume lihtsa ja kiirelt rakendatava metoodika otsuste kvaliteedi parandamiseks.

Sähvatuse episood #8 ehtedisainer Kriss Eglite

Meie kaheksanda saate külaline on ehtebrändi New Vintage by Kriss looja ehtedisainer Kriss Eglite. Kriss enesekindel ja loomingulist vabadust nautiv disainer. Vestleme otse tema loomingu keskel reeglite rikkumisest, klientide leidmisest, kõhklemisest ja sellest, kui oluline oma loomingut maailmaga jagada.

Küsivad nagu ikka Piret Jeedas (www.ruumiloomine.ee) ja Indrek Maripuu (www.loovusait.ee).


#nvbyk #loovusait #ruumiloomine #sahvatus #podcast

Ära ole efektiivne!

hivatud
Pidev ringi sahmimine ja efektiivsuse taga ajamine oma tegevustes ei pruugi kaugeltki arukas olla.

California ülikooli teadlased on rottide käitumist uurides avastanud, et kui rott peale uue kogemuse saamist ei anna ajule puhkust, siis ei teki nö pikaajalist teadmist - rott unustab õpitu sellisel juhul kiirelt. Teadlased usuvad, et inimaju töötab täpselt samamoodi.

Kiired otsused ja ühised memode lugemised - Jeff Bezose viis hoida firma innovaatiline

Kas sina tead, mis on Jeff Bezos arvates üks peamisi edutegureid, miks Amazon suudab suurfirmana käituda vilkalt nagu start up ja olla maailma üks innovatiivsemaid firmasid?

Põhjus on unikaalses koosolekute pidamise metoodikas, ütleb ta ise. Nimelt on Bezos aastaid rääkinud (näiteks Fortune, Business Insider), et Amazonis on PowerPoint keelatud, sest see loob liiga lihtsa võimaluse olla pealiskaudne, kirjutada märksõnu ja lasta tekkida olukorral, kus igaüks mõistab neid erinevalt.

Arhiiv

STOP!