Filtreeri postitusi

Avaliku esinemise spikker liftikõne pidamiseks

Allpool on kiired nõuanded selleks kui pead oma ideed kellelegi "müüma" ja sul seisab ees avalik esinemine - liftikõne või mõni muu oluline esitlus.

Eelkõige oleme nõuannete koostamisel pidanud silmas olukordi, kus sul on liftikõne (ingl.k. pitchi ) tegemiseks vaid mõned minutid - seega kõige rohkem on sellest sulle kasu kui oled startup või alustav ettevõtja.

Tartu Kunstikooli ja ProTERA koolijuhid: järeltuleva põlvakonna kasvatamine on kõige loovam tegevus üldse

  • Seisata ja mõtesta, mida võtad kaasa ja mida jätad maha.
  • Me võiks rohkem küsida "Miks?" - see on hea filter valikute tegemiseks.
  • Mida ma täna teistmoodi peaks tegema?
Need on kolm mõttetera paljudest, mis tulid jutuks meie seekordsete külalistega, kelleks olid Tartu koolijuhid Kadi Kreisi Tartu Kunstikoolist ja Marjeta Venno ProTerast. Kadi ja Marjetaga rääkisime nii nendest küsimustest kui ka uute ideede rakendamisest koolis ja uuenduste "maha müümisest" kolleegidele, lapsevanematele ning haridusametnikele. Hea ja uuendusmeelne kool on tõeliselt kihvt koht inspiratsiooni ammutamiseks!

Kuula meie vestlust siit:
Vanemad episoodid leiad siit.

Multitaskimine - on siis olemas või mitte?

rööprähklemine ehk multtasking - mida teadusuuring ütleb
Multitaskimist ehk röörähklemist ei ole olemas, aga siiski leiab värske teadusuuring, et kui arvad¸et rööprähkled, siis oled produktiivsem kui need, kes sama asja tehes nii ei arva.

Usutavasti tead, et multitaskimise võimet - suutlikkust teha mitut tähelepanu nõudvat asja samaaegselt (näiteks lugeda ajalehte ja vaadata teleuudiseid) – ei ole olemas, sest meie aju ei ole selleks võimeline. Kui tunned, et Sina seda suudad, siis oled lihtsalt väga osav ühelt ülesandelt teisele vahetaja.

Aga meie aju on imeline ning vähemalt sama imelised on ka viisid kuidas seda paremini „tööle panna“.

Muudatuste juhtimine ja strateegia elluviimine - soovitused ja tööriistad, mis aitavad otsuseid ellu viia

Uuringud ütlevad, et enamus organisatsioonide jaoks ei ole raske uute ideede leidmine või nende kokku kogumine oma inimeste käest (kuigi ka seda saab alati veel paremini teha), vaid asjade ära tegemine ehk strateegia elluviimine või muudatuste juhtimine - McKinsey 2010 aastal tehtud globaalne uuring näitas, et vaid 39% tippjuhtidest usub, et tema firma on uute ideede elluviimises hea.

Korjasime siia postitusse kokku olulisemad nõuanded, mis aitavad sinu meeskonnal paremini muudatusi juhtida ning viivad teid selle 39% hulka.

NufNuf asutaja Aivar Roop: kasvuambitsiooni on Eesti loomemajanduses vähe

Sähvatuse podcasti seekordne külaline on lemmikloomabränd NufNuf asutaja Aivar Roop.

Räägime näiteks sellest kui põhjaliku ideede salvestamise süsteemi on Aivar firmas loonud, milleks nad kasutavad moodboard’i, kes kuuluvad tema loometiimi, miks Aivar pardaajakirjast lehti välja tõmbab ja kuidas ta analüüsib tundide viisi oma valdkonna 2000 ettevõtet.

Arhiiv

STOP!