Filtreeri postitusi

Kuidas korraldada  väljasõiduga meeskonnaüritus ehk offsite, millest oleks sinu meeskonnale kasu?

Otsid meeskonnaüritust?

Jagame allpool nõuandeid, kuidas meeskonna kokkusaamisi korraldada - see põhineb meie aastatepikkusel kogemusel.

Kui aga otsid konkreetseid pakette, mida meeskonnaga teha, siis vaata 48h mõtlemise hackathon. - seal on koos kvaliteetne meelelahutus ning sisukas töökoosolek.

Iga neljas sinu kolleeg on tööl katkestuste kompenseerimiseks

On sul hetk aega? Katkestused on sinu meeskonna produktiivsusele kahjulikumad, kui sa arvad. Uuringud ütlevad, et 25-30% tööajast kaob katkestuste tagajärjel. See tähendab piltlikult öeldes, et iga neljas sinu meeskonna liige on tööl ainult katkestustest tekkiva ajakaotuse kompenseerimiseks. See ei ole produktiivne töökeskkond, vaid keskkond, kus inimesed on kogu aeg hõivatud, et oma jooksvate asjadega valmis jõuda.

meeskonnaga ühiselt veedet kvaliteetaeg

Mida teha Lõuna-Eestis?

Kaugtöö ja vaatamisväärsused Kagu-Eestis  

Selle postituse kirjutamise ajend oli lihtne - meeskonnad, kes tulevad Loovusaita ajurünnakule või kaugtööd tegema, uurivad sageli millised on parimad vaatamisväärsused ja mida  huvitavat Lõuna-Eestis teha saab?

loovusait - meeskonnaüritused ja ajurünnakud tavakeskkonnast väljaspool

Panimegi siia kirja need söögikohad, vaatamisväärsused ja vabaajategevused, mida me oleme iga kell valmis soovitama. Eraldi sektsioonina paneme siia postituse lõppu viited nendele populaarsematele tegevustele, mida meie külalised on meeskonnaürituste ajal meie pakettide raames enim väärtustanud.

Loovusait on Põlvamaa Ettevõtluse Edendaja

Liina Maripuu ja Indrek Maripuu - Kuplandi ettevõtluse edendajad

Ettevõtluse Edendaja 2020 on see vahva tiitel, millega meie tegemisi eelmine reede tunnustati. Suur tänu ka meie poolt ja kindlasti jätkama nii ajurünnakustuudio arendamist kui ka muid tegevusi.

Ja eks suur osa sellest tunnustusest on muidugi seotud Kuplandiga - kaugtööö algatusega, mis peab ennast veel tõestama, aga mis sel aastal on paljude inimeste panuse tulemusel käima lükatud ja mis on olemuselt tööturismi alane kohaturunduse algatus. 

kaugtöökeskused Kupland
Täpemalt öeldes on Kupland Võru, Valga ja Põlva maakonnas kaugtöö tegemiseks sobilikke võimalusi pakkuvate ettevõtete võrgustik.

Tänase seisuga on meid juba paarkümmend ja tegemistel saad pilgu peal hoida Kuplandi kodulehel. Sotsiaalmeedias saad jälgida: #kupland abil.

Aga jah, just siia - kuplite, metsade ja järvede vahele tulles leiad eest spetsiaalselt kaugtööks disainitud maa.

Kuplandi tulles saad keskenduda olulisele, olla kaugel suure linna kärast ning teha erinevaid virgutuspause töö vahepeal. Pakume hästi erinevaid kohti - ühed on büroohooned, teised on metsade keskel talud - igaüks saab valida, kuhu ta üksi või koos meeskonnaga tahab tulla.

Aitäh kõigile, kes meie tegemistesse usuvad!

7 nõuannet küsimuste küsimise kultuuri loomiseks

Mis on innovatsiooni saladus ehk kuidas luua tõeliselt nutikas ja innovaatiline meeskond?

On üks vana tõde, et innovatsioon algab vaatenurga vahetamisest. Algab küsimusest, mis kas seab seniseid praktikaid kahtluse alla või loob inimeste peas mingi uue seose, mis viib innovaatilise lahenduseni.

Innovatsioonist on kirjutatud kuhjade viisi raamatuid. Selles postituses me läheneme palju lihtsamalt - küsimuste küsimisest. Võtame "pulkadeks lahti" miks ja milliseid küsimusi tasub kolleegidelt küsida. Luban, et selle postituse lugemise järel vaatad küsimustele teisiti ja oskad neid süsteemsemalt küsida ning seeläbi luua keskkonda, kus innovatsioon saab tekkida.

Juhid, kes küsivad küsimusi, on tulemuslikumad

Lastena me küsime teatud vanuses hästi palju küsimusi, aga hiljem loobume sellest mingil põhjusel. Mõned ütlevad, et põhjuseks on haridussüsteem, teised väidavad, et see ongi eakohane viis maailma tundma õppida. 

innovatsioon ja organisatsioonikultuur

Olgu see põhjus mis tahes - meil tasuks vaeva näha, et see oskus elus hoida. Seda kinnitab terve mõistus (sest tähendab küsimuste küsimine ju rohkem mõtlemist ja vähem autopiloodil kulgemist), aga seda tõestavad ka mitmed uuringud. Üks selline on professor Jeff Dyer´i (Brigham Young University) ja Hal Gregersen´i (INSEAD) poolt läbi viidud uuring, kus nad leidsid, et liidrid, kes olid uudishimulikud ja julgesid pidevalt küsida lapselikke küsimusi, olid tulemuslikumad. Lapselik tähendab siin kontekstis lakkamatut valmisolekute küsida miks-küsimusi ja seada hetkeolukorda kahtluse alla. Kui tahad Dyeri-Gregerseni uuringu kohta rohkem lugeda, siis loe selle põhjal kirjutatud raamatut “The Innovators’ DNA”.

Moderaatori kogemus: kaugtöö ja videokoosolekute ajastul suure osalejate hulgaga arutelu modereerimine

Kaugtöö on muutnud meie hoiakuid - videokonverentsid ja veebikoosolekud on tulnud, et jääda

Allolev moderaatori kogemus on kirja pandud viimase poole aasta jooksul toimunud erinevate suurte veebikoosolekute modereerimiste põhjal.

See aitab sind olukorras, kus pead suure hulga osalejatega viima läbi videokonverentsi (olgu selleks siis arutelu, ajurünnak või kaasamisüritus), sest mingil põhjusel ei ole otstarbekas neid inimesi ühte ruumi kutsuda. Ega vahet ei ole, kas see ebaotstarbekus on seotud COVID-19 viirusega või ebamõistliku ajakuluga. Usun muide, et seda viimast me tunnistame tänaseks põhjusena palju rohkem kui varem - viirusega koos elamine on andnud tunnetuse ja arusaamise, et sageli saab asju teha ka kaugtööna veebikoosolekul.

virtuaalseminar modereerimine globalvirtualsolutions

Moderaator on oluline - iga veebikoosolek või videokonverents on tulemuslik ainult siis kui seda juhtida täpselt

Sellest kuidas viia Zoomi, Teamsi või Google Meet keskkonnas läbi videokoosolekuid, on kirjutatud palju - ei hakka neid asju siin üle kordama, vaid keskendun suure osaleja arvuga virtuaalsete arutelude läbiviimisele. Loomulikult on nendel mitmeid ühiseid jooni - näiteks selge eesmärk, päevakava ja täpne juhtimine või ka "mikker-kinni-kaamera-lahti" soovitused - aga loomulikult on ka erinevusi. Viimastest siis kirjutamegi.

Ambitsiooni maatriks - innovatsiooni suurim takistus on heade ideede ära tundmine, mitte ideede puudus

Määramatus ja innovatsioon

Usun, et enamus nõustuvad - ajad on keerulised ja põnevad - innovatsiooni kiirus on tohutu, maailmamajanduses olid segased ajad juba enne koroonat (ja viimane lisas suure hulga ebamäärasust juurde), eri riikides käivad avatuse ja suletuse tasakaaalu diskussioonid, kliimamuutused on vaieldamatult suur väljakutse. Loetelu võiks jätkata.

Ootus selles määramatuses aga on, et Sina juhina teed õigeid strateegilisi järeldusi ja otsuseid - kuhu meie valdkond liigub, millele me tootearenduses panustame, kus näeme võimalust innovatsiooniks?

Pakume selles postituses välja mitmed tööriistad selliste olude jaoks.

Arhiiv

STOP!