Projektijuhtimine - kuidas luua head eeldused projektide ära tegemiseks?

Projektijuhtimine, mis oma olemuselt on oskus tagada, et meeskonna käsutuses olevaid ressursse kasutataks kokkulepitud eesmärkide saavutamiseks kõige efektiivsemal viisil, on üks baasokustest, mida igaüks, kelle töö üks osa on seotud ideede elluviimisega, peaks valdama.
projektijuhtimine ja lõuend selleks

Me oleme juba mõnda aega oma klientidel aidanud ideede ellu viimisel rakendada OKR metoodikat, aga üha enam näeme, et paljudel meeskondadel on vaja ka projektijuhtimine viia uuele tasemele. On vaja, et projektimeeskond saaks kohe projekti alguses ühtemoodi aru projekti eesmärkidest ja sisust.

Ideaalne projektijuhtimise töövahend selle jaoks on taanlaste loodud projekti lõuend ehk Project Canvas. See on lihtsustatud ülevaade, mille abil prokjektijuhtimine muutub lihtsamaks, sest see visuaaliseerib projekti olulised aspektid ja parandab seeläbi kommunikatsiooni projektimeeskonna sees.

Siin postituses annamegi ülevaate sellest töövahendist.

5 lihtsat nippi ajurünnaku ideede kvaliteedi suurendamiseks, mida saad kohe rakendada

Meeskond kogunes ajurünnakule ja kõlab ülesandepüstitus: "Tahame uusi ideid äri arendamiseks, mõtleme täna hästi out of box". Tunned umbes sellise olukorra ära? Ilmselt oled ka olnud ajurünnakul või koosolekul, kus analoogse ülesandepüstitusega on proovitud inimesi panna väga häid ideid leidma? 

ajurünnak meeskonnaga

See ei toimi! Üldjuhul saad sellise ülesandepüstituse peale suure hulga üldiseid ideid, mis konkreetse küsimuse lahendamiseks on sageli kasutud.

Jagame selles postituses nõuandeid, kuidas ajurünnakul paari väikese metoodilise ja korraldusliku muudatusega, ideede kvaliteeti oluliselt  tõsta.

Läbirääkimistel tuleb vastaspoolt mõista, ütleb Scotland Yardi pantvangiläbirääkija Richard Mullender

läbirääkimised on juhi töö osa
Läbirääkimised on üks osa juhi tööst. Enamasti selleks eraldi koolitust või treeningut ei läbita ja seetõttu usaldatakse läbirääkimistel sageli oma sisetunnet ja senist kogemust.

Mul oli aastaid tagasi võimalik ajakirja Director jaoks teha intervjuu endise Scotland Yardi pantvangiläbirääkija Richard Mullenderiga. Rääkisime sellest kuidas läbirääkimisi pidada ja mida on tema kogemustega mehel ettevõtjale õpetada.

Richard on koolitanud nii politsei, FBI kui ka ÜRO läbirääkijaid. Ta on töötanud pantvangiläbirääkijana Lähis-Idas ja Afganistanis. Oma töös osales ta kõikidel olulisematel briti kodanike puudutavates inimröövide lahendamisele suunatud läbirääkimistel. Peale Afganistani 2005 aasta valimisi oli ta pealäbirääkija kolme pantvangi võetud ÜRO töötaja vabastamisel ja osales ka ebaõnnestunult lõppenud katsetes päästa Iraagis pantvangi võetud Ken Bigley ja Margaret Hassan.

Kuidas korraldada  väljasõiduga meeskonnaüritus ehk offsite, millest oleks sinu meeskonnale kasu?

Otsid meeskonnaüritust?

Jagame allpool nõuandeid, kuidas meeskonna kokkusaamisi korraldada - see põhineb meie aastatepikkusel kogemusel.

Kui aga otsid konkreetseid pakette, mida meeskonnaga teha, siis vaata 48h mõtlemise hackathon. - seal on koos sisukas töökoosolek ja kvaliteetne meelelahutus.

Meeskonnakoolitus ei aita kui probleem on töökeskkonnas ja -korralduses

Uuring ütleb, et iga neljas sinu kolleeg on tööl katkestuste kompenseerimiseks. Kuidas nii? Uuringud ütlevad, et 25-30% tööajast kaob katkestuste tagajärjel. See ju tähendabki, et iga neljas sinu meeskonna liige on tööl ainult katkestustest tekkiva ajakaotuse kompenseerimiseks. See ei ole produktiivne töökeskkond, vaid keskkond, kus inimesed on kogu aeg hõivatud, et oma jooksvate asjadega valmis jõuda.

Ühised saavutused on parim meeskonnakoolitus

Hinnakujundus, tajuvead ja peibutuspardid

Teeme väikese illusioonide eksperimendi

Vaata allpool olevatest piltidest esimest ja ütle kumb  keskmine ring on suurem ja kumb väiksem?

Nüüd vaata alumist pilti ja ütle kumb väike ruut on tumedam?

Mida teha Lõuna-Eestis?

Maanteemuuseum, Taevaskoja, Võhandu Maraton ja teised vaatamisväärsused 

Selle postituse kirjutamise ajend oli lihtne - meeskonnad, kes tulevad Loovusaita ajurünnakule või kaugtööd tegema, uurivad sageli millised on parimad vaatamisväärsused ja mida  huvitavat Lõuna-Eestis teha saab? Maanteemuuseum, Taevaskoja, Võhandu Maraton ja kanuumatkad on paljudele tuttavad ja eks sageli külastavad neid ka meie külalised, aga mida veel teha?

Lõuna-Eestis toimuvad suursündmused on kajastatud meie kalendris.

loovusait - meeskonnaüritused ja ajurünnakud tavakeskkonnast väljaspool

Panimegi siia kirja need söögikohad, vaatamisväärsused ja vabaajategevused, mida me oleme iga kell valmis soovitama. Eraldi sektsioonina paneme siia postituse lõppu viited nendele populaarsematele tegevustele, mida meie külalised on meeskonnaürituste ajal meie pakettide raames enim väärtustanud.

Arhiiv

STOP!