Filtreeri postitusi

Ambitsiooni maatriks - innovatsiooni suurim takistus on heade ideede ära tundmine, mitte ideede puudus

Määramatus ja innovatsioon

Usun, et enamus nõustuvad - ajad on keerulised ja põnevad - innovatsiooni kiirus on tohutu, maailmamajanduses olid segased ajad juba enne koroonat (ja viimane lisas suure hulga ebamäärasust juurde), eri riikides käivad avatuse ja suletuse tasakaaalu diskussioonid, kliimamuutused on vaieldamatult suur väljakutse. Loetelu võiks jätkata.

Ootus selles määramatuses aga on, et Sina juhina teed õigeid strateegilisi järeldusi ja otsuseid - kuhu meie valdkond liigub, millele me tootearenduses panustame, kus näeme võimalust innovatsiooniks?

Pakume selles postituses välja mitmed tööriistad selliste olude jaoks.

Milline on teie väljaspool mugavustsooni asuv visioon? Siin on tööriist selle loomiseks - Cover Story Vision

Mis on selle postituse eesmärk ja miks üldse visiooni loomisega vaeva näha?

Sul on juhina vinge visioon ja Sul on soov panna oma inimesed selle suunas liikuma? Sel juhul on Sulle abiks mõni aeg tagasi kirjutatud postitus, kus oli juttu selgete eesmärkide ja mõõdikute kaudu meeskonna juhtimisest. Käesolevas postituses aitame Sind olukorras kui see ühtne visioon alles vajab loomist.

Natuke taustast - kas pole mitte nii, et esimest korda peale tööstusrevolutsiooni elame me ajal, kus minevik annab meile vähe aimdust sellest, milline tulevik meid ees ootab? Meie Loovusaidas usume, et järgmise kümnendi jooksul jäävad ellu meeskonnad, kes mõtlevad eristuvalt ning seavad kahtluse alla kõik senised praktikad. Miks asjad on nii nagu nad on? Kuidas need homme muutuvad? Mille mõjul? Kuidas meie selle valguses saavutame oma eesmärgid? Kuhu me üldse tahame välja jõuda? Teiste sõnadega - edukamad on need, kes suudavad luua selgema pildi oma tulevikust.

visiooni ja strateegia loomise töötuba

Teadusuuring: jalutamine suurendab ajurünnakul osalejate loovust

Kuidas muuta ajurünnakud loovamaks, uuritakse aeg-ajalt meilt ikka. Nüüd ütlevad teadusuuringud, et üks lahendus on lihtsamast lihtsam - tehke ajurünnakusse vahepeal paus ja minge jalutama.

Nimelt leidsid Stanfordi ülikooli teadlased eesotsas Marily Oppezzo ja Daniel L. Schwartziga, et jalutamine suurendab inimeste loovus. Nad viisid selle hindamiseks läbi neli teaduseksperimenti, mille kokkuvõte on koondatud dokumenti "Give your ideas some legs". Lühidalt võime öelda, et loovus avaldub juba jalutuskäigu ajal ning mõnda aega peale seda, leidsid nad.

ajurünnak ja jalutamine


8 teadusuuringut, mis annavad põhjust oma töökorraldus läbi mõelda

Visalt elab veendumus, et kellast-kellani tööpäev on retsept organisatsiooni edule. Industriaalajastul see kindlasti nii oligi - muu töökorraldus polnud mõeldav. Täna on see aga vaid üks mitmest võimalusest.

Kuna teema on asukohavaba töötamise plahvatusliku kasvu ajal taas päevakorda kerkinud ning paljud mõtestavad organisatsioonikultuuri ja töökorraldust, siis korjasime siia postitusse kokku teadusuuringute nopped, mida oleme aastate jooksul märganud ja mis on ehk abiks sellel mõtestamise teekonnal.

Kupland - kaugtöö koostöövõrgustik

Muudatuste juhtimine ja strateegia elluviimine - soovitused ja tööriistad, mis aitavad otsuseid ellu viia

Enamus organisatsioonide jaoks ei ole raske uute ideede leidmine, vaid asjade ära tegemine 

Uuringud ütlevad, et enamus organisatsioonide jaoks ei ole raske uute ideede leidmine või nende kokku kogumine oma inimeste käest, vaid asjade ära tegemine ehk strateegia elluviimine või muudatuste juhtimine - McKinsey 2010 aastal tehtud globaalne uuring näitas, et vaid 39% tippjuhtidest usub, et tema firma on uute ideede elluviimises hea.

Korjasime siia postitusse kokku olulisemad nõuanded, mis aitavad sinu meeskonnal paremini muudatusi juhtida ning viivad teid selle 39% hulka.

ellu viimine

Arhiiv

STOP!