Filtreeri postitusi

Kuidas olla nutikam? Tegele erinevate asjadega, soovitab uuring

Multasking on parim viis mõlema töö tuksi keeramiseks, ütleb tekst tassil. Nii on!

Aga kui sa ei proovi neid asju samal ajal teha, vaid tegutsed korraga mitmes valdkonnas või mitme piisavalt erineva projektiga, siis maksimeerid tõenäosust luua midagi erakordset!

Uusi vanasõnu

Hämmastav kui palju on meil vanasõnu loovusest.

Kas pole?

Näiteks - loovaid toimetusi ära viska homse varna.

10/10/10 reegel otsuste vastuvõtmiseks

Me oleme otsustamisest kirjutanud siin mitu korda - valedest järeldustest siin, tajuvigadest siin ja siin ning otsustamisega kaasnevast hirmust siin.

Seekord anname ühe lihtsa mõtlemise tehnika, mis aitab otsuseid paremini läbi mõelda - 10/10/10 reegel.

Kus tulevad head ideed? Duši all? Saunas?

In the shower, with the hot water coming down, you’ve left the real world behind, and very frequently things open up for you. It’s the change of venue, the unblocking the attempt to force the ideas that’s crippling you when you’re trying to write. / Woody Allen
Nii selgitab Woody Allen kuidas talle duši al ideed tulevad. Oled kogenud, et head ideed tulevad duši all? Psühholoog Scott Barry Kaufman väidab oma rahvusvahelisele uuringule tuginedes, et 72% inimestest on seda kogenud. Ta läheb veel kaugemale ja väidab, et tööl ei leia nii paljud inimesed häid ideid :-). 

Otsid läbimurret? Aga palun - see tööriist aitab ajurünnaku ideedele "vinti juurde keerata"

Nendite ajurünnaku lõpus, et koosolek oli tore, aga otsitud läbimurdelisi ideid ei tulnud?

Kuidas seda olukorda muuta? Enamasti ei toimi kui lihtsalt soovitate osalejatel ka lennukamaid ideid välja valida. Miks? Sest ega keegi enda arvates ei vali kuivi ja igavaid ideid - ikka enda arvates parimaid.

Mis siis lahendus on?

Arhiiv

STOP!