Valikuvõimalus on läbimurdelise idee leidmise ja suurte eesmärkide saavutamise võti

See oli juba 2010 aastal kui IBM kuulutas, toetudes enda põhjalikule rahvusvahelisele uuringule, et ärijuhid peavad loovust üheks oluliseimaks tulevikuoskuseks.

disainiprofessor Perry Klebahn
Stanford’s d.schooli disainiprofessor Perry Klebahn (pildil) kirjutas hiljuti Harvard Business Review´s, et ta näeb juhtide käitumises ühte märkimisväärset vastuolu - loovate ideede jaoks on vaja koguda sisendit ning anda aega inkubatsiooniks, samal ajal kui juhid vajavad tõhusaid töötajaid ja mõõdavad nende tööaega. Seepärast on loovus äriettevõtete ja juhtimise kontekstis jätkuvalt üks veidi udune teema, leiab Klebahn. Professoril on mõned päris huvitavad nõuanded, jagame neid teiega.

Ärimudeli uuendamise case-study: Mäetaguse von Rosen spaahotell

Võib-olla oled märganud, et hiljuti tekkis Eestisse esimene ainult täiskasvanutele mõeldud spa - Mäetaguse mõisahotell von ROSEN spaahotell. See on väike ja hubane 24 toaga spaahotell Ida-Virumaal.

ärimudeli lõuend
Foto: Mäetaguse von Rosen spa

Idee sai alguse EASi Meistriklassis, kuid jäi alguses oma õiget aega ootama. Uperpallid energiahindades tekitasid õige aja aga kiiremini kui alguses oodatud ning uuendatud ärimudel lansseeriti oktoobris 2022.

AUDIOARTIKKEL: Keegi ei hakka ostma Rootsi viina, unustage, see Absoluti-värk!

See on audioartikkel - kui sa ei viitsi teksti lugeda, siis saad seda mugavalt kuulata (koos lisakommentaaride ja näidetega) siit.

Absolut viin ja bränd

"Sellel pole ju pabersilti - see kaob riiulil ära ning see näeb välja nagu rohupudel. Keegi ei hakka ostma Rootsi viina, unustage, see Absoluti-värk," ütlesid ühed juhtivad rahvusvahelised reklaamiinimesed ja esitasid oma väidete kinnitamiseks erinevaid uuringuid. Järgmised, seekord USA konsultandid, hindasid, et turg vajab küll puhast preemium viina, aga disaini tuleks muuta - see peaks olema modernse ja värvilise sildiga pudel, mis paistaks riiulilt silma. Lisaks võiks sildil olla viide kuningakojale, sest turul domineerisid tsaari viidetega vene viinabrändid. On aasta 1978.

AUDIOARTIKKEL: Juuksur hakkas pankuriks ehk kuidas leida ideid ümbritsevast keskkonnast

Ei viitsi pikka artiklit lugeda? Sel juhul hoopis kuula artiklit koos kommentaaride ja täiendavate näidetega siit.

kuidas leida ideid väliskeskkonnast

Juuksur hakkas pankuriks

1927 aasta ühel rahvarohkel päeval märkas Stockholmi raudteejaamas tegutsenud juuksur Gyllenspets, et jaam on täis turiste, kes tahaks raha vahetada, aga ükski pank pole seda taibanud ning turistidel ei ole võimalik raha vahetada.

Strateegia koostamine ebakindlal ajal

Vaevalt on vaja seda öelda, aga ettevõtetel on tänases majanduskeskkonnas peaaegu võimatu tulevikku planeerida. Seega on keeruline ka  toimiva strateegia koostamine. Ebakindlad ajad tähendavad stressi ja riski, kuid samavõrra tähendavad need ka võimalusi - just sellistel aegadel jagatakse ümber turuosasid.

Oleme üle 20 aasta aidanud erinevatel organisatsioonidel strateegiaid koostada. Siin postituses jagame nõuandeid, kuidas praegusel ajal oma organisatsiooni strateegia läbi mõelda nii, et sellest oleks kasu.

Koondasime oma strateegia koostamise soovitused kuueks konkreetseks sammuks ja lisasime konkreetsed tööriistad ja metoodika soovitused - ikka selleks, et strateegiline planeerimine oleks sinu meeskonna jaoks lihtsam.

Arhiiv

STOP!