Filtreeri postitusi

3 vahvat maal asuvat coworking kohta mujal maailmas ja võimalused mida Eestis pakutakse

Alustan lõpust - Maaturism pani kokku trükise "Seminar maal" ehk nimekirja oma liikmetest, kelle juures saad oma vahva seminari või koolituse läbi viia. Link sellele trükisele on postituse lõpus.

Miks üldse peaks maal ja linnas töötamist kombineerima?

21 sajandi inimesele meeldib linnas elada - globaalselt kasvab linnaelanike arv iga nädal 1,5 miljoni inimese võrra. Muljetavaldav! Linn kasvab ka Eestis - kerkivad elumajad ja büroohooned. Elamiseks ja töötamiseks. Muidugi on igal inimesel on õigus elada, kus talle meeldib. Ja töötada. Ainult, et uuringud ütlevad, et linnakontor pole mitte igas olukorras kõige parem koht töötamiseks - pole seda ei inimese, ega organisatsiooni vaatenurgast vaadates.Sähvatuse podcast - Margus Konnula ehk Contra räägib inspiratsioonist ja loomingust

Peale väikest puhkust on Sähvatus tagasi. Meie 10. episood külaline on luuletaja, “hullumeelne” jooksja, peastarvutaja ja tõlkija, kes varsti on tõenäoliselt kuulsam Lätis - Margus Konnula ehk Contra.

“Tahtmine kirjutada oli mul juba lapsepõlvest peale,” sõnab ta muhedas võro keeles, olles kirjutanud enam kui 6000 luuletust. Ja lisab: "Juba lapsena andsin välja meie talu ajalehte, üks eksemplar on siiani alles." 

Kust ta inspiratsiooni saab ja mis tööd tal käsil on, kuula saatest!

Uuring: piinliku loo rääkimine muudab õhustiku vabamaks ja ideed julgemaks

Soovitatakse, et loo ajurünnaku jaoks mõnus meeleolu ja vaba õhustik. Heakene küll, aga kuidas seda teha?

Harvard Business Reviews kirjutas juhtimise professor Leigh Thompson uuringust, mille ta koos kolleegidega läbi viis. Selle uuringu raames jagasid ühe grupi liikmed enne ideede genereerimist piinlikke lugusid oma elust ja teise grupi liikmed jagasid lugusid, mille üle nad olid uhked. 

Vaikus on uus luksus. See muudab sinu meeskonna produktiivsemaks

Kuulata! Mida sa kuuled enda ümber? Muusika? Kellegi jutt? Liiklusmüra? Telefonihelin? Keskmise inimese päevas on vähe hetki kui teda ümbritseb vaikus. Värske teadusuuring, aga viitab, et vaikus võib olla kõige alahinnatum produktiivsuse tõstmise vahend.


Arhiiv

STOP!