Kommenteeri

Lihtsaim ja tõhusaim viis meeskonna motivatsiooni suurendamiseks, mida teab vaid 5% juhtidest

Ainult 5%  juhtidest on mõistnud, et kõige võimsam vahend meeskonnaliikmete motivatsiooni tõstmiseks ja loovuse suurendamiseks, on aidata nendel iga päev teha edusamme tähendusrikka töö tegemisel. Nii kirjutab Harvardi professor Teresa Amabile oma raamatus "The Progress Principle".

Amabile, kes on keskendunud motivatsiooni ja loovuse teemade uurimisele, väidab aastatepikkuse uurimistöö tulemusel (sh 12 000 inimese uuringu jaoks peetud tööalase päeviku analüüs), et kõige võimsam vahend sisemise motivatsiooni suurendamiseks on edusammude tegemine inimese enda jaoks tähendusrikka töö tegemisel. Skaala teisel otsal - kõige suurem sisemise motivatsiooni rikkuja - on ebaõnnestumised ja tagasilöögid selle sama tähendusrikka töö tegemisel.

Amabile leiab, et see on fundamentaalne juhtimistõde - soovid juhina edukas olla, hoolitse, et inimesed teeksid kasvõi pisikesi edusamme iga päev. Sinu töötaja vinge ja kohutava päeva erinevus seisneb väikeses asjas - kas sellel päeval õnnestus tähtsa eesmärgi poole liikuda või sai osaks tagasilöök. Rabavalt lihtne - väikestel võitudel on uskumatult suur positiivne mõju. 

Miks Sa juhina peaksid üldse inimese sisemisele motivatsioonile tähelepanu pöörama? Esiteks - mittemotiveeritud tippinimene lahkub Su meeskonnast varem või hiljem. Teiseks - motiveeritud inimene naudib oma tööd rohkem, on tulemuslikum, soovib rohkem saavutada ning on nutikam erinevate olukordade lahendamisel.

Kuidas aidata töötajal neid edusamme teha? 

  • Leppige kokku selged eesmärgid - ideaalne metoodika selleks on OKR.
  • Anna tegutsemisvabadus nende eesmärkide poole liikumiseks.
  • Anna optimaalne aeg ülesannete täitmiseks.
  • Taga, et abi oleks vajalikult hetkel kättesaadav.
  • Loo kultuur, kus õpitakse nii edukatest kui ebaedukatest arengutest.
  • Pikemate projektide puhul tee vahekokkuvõtteid progressi hindamiseks.

Lisa kommentaar

Email again: