Arenguprogramm: elluviimise juhtimine OKR abil
Kellele ja mille jaoks?
Meeskonnale ja juhile selleks, et ühiselt kokku leppida järgmise perioodi eesmärgid.
Ideid välja mõelda on tore, aga märksa keerulisem on tagada, et kogu meeskond astub ideede elluviimisel ühte sammu. See workshop aitab teil leppida kokku eesmärgi ning selle poole liikumise etapid, rollijaotuse ja mõõdikud.
Kui näed juhina, et võite küll meeskonnaga asju ühiselt välja mõelda ja kokku leppida, aga kahetsusväärselt sageli ei viida neid asju ellu, siis on Sinu meeskonnal just sellest programmist.
Miks vajalik?
Deloitte´i tehtud uuring tõi välja, et mitte ühelgi teisel teguril ei ole inimese tulemustele
suuremat positiivset mõju kui selgelt määratletud eesmärkidel, mis on kirja
pandud ja millest räägitakse avameelselt.
Enamus töötajaid tahavadki vastust kolmele lihtsale küsimusele:
- Mis on meie eesmärk ja miks me seda teeme?
- Mis on minu roll ja mida mina pean saavutama?
- Kui hästi mul välja tuleb?
Meie kasutatav metoodika aitab need kokkulepped teha. Veelgi enam - see paindlik, operatiivne ja ajasäästlik metoodika aitab visiooni ja strateegia seostada igapäevaste konkreetsete ja mõõdetavate tegevustega ning seejuures panna erinevad osakonnad astuma ühte sammu.
Mis on selle metoodika sisu?
OKR ehk eesti keeles eesmärgid ja võtmetulemused (ingl.k. Objectives and Key Results) on metoodika, mis aitab suurendada meeskonda produktiivsust läbi selle, et aitab panna paika ja siduda omavahel ära ettevõtte, osakonna ja indiviidi eesmärgid (3-5 tk) ning defineerida igale eesmärgile 3-5 mõõdetavat tulemust, mis järgmise 100 päeva jooksul saavutatakse. Seejuures tuleb eesmärgid ja võtmetulemused saada omavahel kooskõlla viisil, et võtmetulemuste saavutamisel saaks lugeda eesmärgi täidetuks.
Senisest parem fokusseeritus saavutatakse läbi
selle, et täpselt sõnastatud OKR-id aitavad inimestel teha igapäevaseid
valikuid. Lisaks lepitakse kokku iganädalased protseduurid tulemuste hindamiseks.
Meetod on alguse saanud tehnoloogiamaailmast (Intel, Google jpt), aga tänaseks levinud kõikidesse sektoritesse ning leidnud laialdast kasutust nii suurtes kui väikestes organisatsioonides.
Tulemus?
Kõige olulisem tulemus on selge kokkulepe kuidas asju edaspidi tehakse ning kuidas asjade seis ühiselt ja väikese ajakuluga kord nädalas üle vaadatakse.
Lisaks saab iga meeskonnaliige aru, mis on tema roll ning milline on kolleegi roll selle eesmärgi poole liikumisel. Selline läbipaistvus aitab kehtestada ka väikese sotsiaalse surve, sest keegi ei taha, et tema tegemata jätmiste tõttu kellegi teise sooritus kannatab.
Kui pikk protsess see kokkuleppe tegemine on?
See sõltub väga paljudest asjaoludest (organisatsioonikultuur, eesmärgi ambitsioonikus, meeskonna suurus, senised toimimispõhimõtted jpm), aga enamikel juhtudel on tegemist 9-kuulise arenguprogrammiga - põhiraskus on alguses kui pannakse eesmärgid ja mõõdikud paika, hiljem on toetavad kohtumised, et eesmärke ja mõõdikuid korrigeerida ja uuendada.
Mida nüüd edasi teha?
Saame kokku ja räägime täpsemalt - ainult nii saame aru, kas meie metoodika on Sinu organisatsiooni jaoks sobiv!