Kommenteeri

Tööpäeval tukastamise teadus

Tahad päeval väikese uinaku teha? See on kasulik igal juhul - sellest on ju palju juttu olnud. Nüüd aga usuvad teadlased, et tegelikult sõltub väikese uinaku kasutegur nii selle pikkusest kui kellaajast.

Allpool siis väike ülevaade sellisest omalaadsest kontoris tukastamise teadusest :-).
Tukastamise rusikareeglid:
  • Kui on vaja oma tähelepanuvõimet parandada, siis on parim 10-20 minutline uinak.
  • Mälu parandamiseks ja faktide paremaks meeldejätmiseks on abiks umbes tunnine uinak. Sellise puhkepausi ebameeldivam pool on uimane olemine vahetult peale ärkamist.
  • 90-minutiline uni, mis on üks täistsükkel, on aga abiks kui tahad taaskäivitada oma loovust, muuta lihtsamaks uute tegevuste õppmise (näiteks jalgrattasõit vmt).

Ajalises plaanis on parim aeg pealelõunal kella ühe ja nelja vahel. Hilisemad tukkumised, ütlevad teadlased, hakkab mõjutama ööund. Eks see on küll seotud ärkamise aja ja personaalse unevajadusega, aga nö keskmise inimese jaoks ongi just siesta aeg parim.

Üks põnev fakt veel - kui näed sellise väikese tukastamise ajal ka und, siis on üpris suur tõenäosus, et elad nö unevõlas ja peaksid öösiti rohkem magama.

Muideks, kus on vajadus, seal on pakkujaid - eelmine aasta hankis Londoni disainifirma Kawamura-Ganjavian Kickstarterilt spetsiaalse power-nap padja loomiseks ca 200 000 dollarit :-). See padi on ka ülaloleval pildil.Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.

Lisa kommentaar

Email again: