Endine töötaja - reetur või partner?

alumni
Pole uudis, et ülikoolid on juba ammu aru saanud kuivõrd oluline on vilistlastega kontakte säilitada – vilistlased on nende jaoks oluline ressurss. Huvitav miks ei ole samale järeldusele jõudnud tööandjad – moodustada niinimetatud ettevõtte alumni ning hoida kontakti oma endiste töötajataga? Ainsana tuleb meelde Microlink´i alumni LinkedIn-is.

Sageli kasutatakse küll olemasolevaid töötajaid vabade positsioonide täitmiseks, aga endised (head) töötajad annaksid suhtevõrgustikule ju uue kvaliteedi! Võimalusi oleks palju – endised  töötajad, kes on liikunud oma karjääriga uutele jahimaadele võivad osutuda suurepärasteks abilisteks uute äriprojektide või klientide leidmisel - tunnevad nad ju teenust või toodet läbinisti ning on selle headuses veendunud.

HR Magazine kirjutab: uuringud näitavad, et kui töötajad vajavad uuel töökohal partnerit oma vana tööandja valdkonnas, siis pöörduvad nad sageli just endise tööandja poole.

Aga miks olla passiivne selle asemel, et neid kontakte ise juhtida? Miks mitte käivitada oma firma alumni uudiskiri või liikmetele juurdepääsuga kodulehekülg ning hakata sellega tegelema kohe?

Millal Sa alustad?