Hinnakujundusest - kallimad asjad on nauditavamad

Antonio Rangelil California tehnoloogiainstituudist on turundajatele häid uudiseid – tema töögrupp viis läbi uuringu, mille raames skaneeris 20 vabatahtliku veinijooja aju. Katsealustele anti väidetavalt viite kategooriat veini mille hinnad oli viie ja 90 dollari vahel. Tegelikult kasutati vaid kolme veini ja nende hinna kohta anti erinevatel kordadel erinevat infot.

Skanner näitas, et rahulolu veiniga suurenes vastavalt sellele, mida kõrgem väideti veini hind olevat. Ilma hinnainfota  pimetesti korral saadi täiesti erinevad tulemused.

Amatööride hinnang? Seda, et hinnalt kallis vein on nauditavam ütlesid ka samas katses osalenud Stanfordi ülikooli veiniklubi liikmed.

Töögrupi järeldus? Kallid asjad on tarbija aju jaoks paremad, sest naudingut arvatakse saavat rohkem. Põhjus selleks on Rangeli arvates see, et õppimise kiirendamiseks ja ellujäämiseks on inimesel alateadlikult soov teistelt õppida. Kaasaegses maailmas on selleks eriti hea teada toote hinda, sest me usume, et see on indikaator mis eristab häid asju nendest teistest.

Mida peaksid sellest järeldama kaupmehed ja turundajad? Vaatame hinnad üle?