Lõpeta perfektsuse tagaajamine, ole selle asemel hoopis tähelepanuväärne


tripstraps
Igaüks teab, et oma toodete ja teenustega on konkurentidest järjest raskem eristuda.

Just seepärast peab eristumist otsima loomingulisusest ja professionaalsusest arvab raamatute "Nõusolekuturundus" ja "Lilla lehm" autor Seth Godin (muide intervjuud temaga saad lugeda siit). Seth on mees, keda Business Week on nimetanud "infoajastu ettevõtja musternäidiseks".

Oma raamatus „The Big Moo: Stop Trying to Be Perfect and Start Being Remarkable” pakub ta mitmeid ideid, kuidas olla tähelepanuväärne. Ühe näitena kasutab Seth arvutifirmat Apple, kes otsustas ujuda vastuvoolu (järjekordselt!) ning palkas oma kauplustesse kõrge palga eest senisest oluliselt kvalifitseerituma personali. Geeniuste eesliinile paigutamine tegi klientide jaoks ostu-müügi palju asjatundlikumaks ja tõstis nii Apple kasumit kui mainet. Seth'i soovitus kõlab: unusta tavapärane käitumismuster oma valdkonnas ja tee vastupidi!

Sellega seoses tuli mulle meelde üks ammu enne loetud lugu.

Nimelt otsisid Phoenixi linnavõimud eelmise sajandi kuuekümnendatel seda "miskit", mis nende linna teistest USA suurlinnadest eristaks. Sooviti, et linnast ei saaks tulevikus teine Los Angeles'i. Selleks loobusid nad uute, südalinna ala laiendavate kiirteede ehitamisest. Selle tulemusena oli Phoenixis 1980.a. alguseks ühe elaniku kohta 85% vähem kiirteid, kui keskmiselt teistes üle 1 miljoni elanikuga linnades USA-s.

Esmapilgul tore tulemus ju. Tegelikkuses tulidsellest aga ummikud ning Phoenixi linnavõimud avastasid, et on olemas veel midagi hullemat, kui Los Angeles koos oma kiirteedega...   ....see on Los Angeles ilma  kiirteedeta! :-)

Seega: vali hoolega mida tasub vastupidi teha ja mida mitte!