Küsige hoopis 50 küsimust - see aitab süveneda

Ajurünnaku asemel võib kasutada ka küsimusrünnakut - see sunnib palju rohkem süvenema.

Kas oled kogenud, et ajurünnak ei toimi? Hal Gregersen, innovatsiooni professor Inseadi ärikoolis, soovitab hakata klassikalise ajurünnaku asemel kasutama küsimisrünnakut (ingl.k question storming). "Katsuge iga lahendatava probleemi kohta panna kirja minimaalselt 50 küsimust," soovitab ta. Kirjutage need seinale nagu tavaliselt kirjutate ideid - see ergutab kõikide mõttelendu.
Küsimustele keskendumine sunnib inimesed laual oleva probleemi üle päriselt mõtlema ning kuna välja ei pakuta vastuseid (ehk ideid), siis on inimesed julgemad suud lahti tegema.

Gregersen ütleb, et eesmärk ei peakski olema kohe lahendusteni jõuda, vaid probleemi "hekseldada" ning lasta siis inimesed tagasi oma tavapäraste tegevuste juurde nö inkubeerima.

Kust siis lahendus tuleb? Lahendusele pika sammu lähemale aitab see, et oluliselt väheneb risk, et tegeletakse vale probleemiga või et osalejad mõistavad probleemi erinevalt. Lahenduse leiavad nad aga töö käigus (sest alateadvus hakkab tööle) või hoopis hiljem mõnel puhkehetkel (kes poleks kogenud idee leidmist trennis, duši all või koeraga jalutades?) ning toovad järgmisel hetkel ise uuesti arutelule. Ja harvad pole ka need korrad kui küsimuse täpsemaks timmimise käigus tuleb lahendus nagu iseenesest.

Proovi!

Me aitame ideid leida ja need kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.