Kommenteeri

Kliendi teekond: kuidas saad oma teenuse lihtsamaks teha?

Pitsamüüja Red Tomato Pizza avastas, et 80 protsenti nende klientidest tellib alati sama pitsat. Nad lõid bluetooth’iga külmkapimagneti, mis võimaldab tellida oma lemmikpitsa nupuvajutusega. Ettevõte kasvas kõigest ühe kuuga 500 protsenti.

Kõlab nagu muinasjutt? Eks see ongi äärmuslik näide, aga allpool pakume välja töövahendi - kliendi teekonna analüüsimise töölehe - mis aitab selliseid võimalusi oma meeskonnaga otsida saate.

Statistika näitab, et kõigest 25 protsenti ettevõtteid on kaardistanud väga täpselt kliendi teekonna ning kokkupuutepunktid enda pakutava toote või teenusega. Teiste sõnadega - nemad neid võimalusi ei otsi.

Kliendi teekonna analüüs - kuidas teha?
  1. Laadige alla ja printige välja suured töölehed.
  2. Võtke aluseks konkreetne sihtgrupp ning mõelge läbi nende teekond alates hetkest kui nad hakkavad tunnetama vajadust, mis eelneb teie toote või teenuse kasutamisele kuni hetkeni kui nad on toodet või teenust kasutanud ning omavad selget kasutajakogemust ja hinnangut.
  3. Defineerige selle teekonna olulisemad punktid – mida täpsemad siin olete seda parem.
  4. Hinnake kliendi rahulolu igas punktis ja paigutage lipik sellest lähtuvalt. Võite seda esmalt teha ka individuaalselt ning seejärel tulemusi võrreldes ja läbi arutades täita ühise versiooni.
  5. Vajadusel viige läbi sihtgruppi kuuluvate inimestega intervjuud ning kontrollige oma oletusi.
  6. Vaadake kõige madalamaid punkte – kas saate kliendikogemust selles punktis parandada?
  7. Mõtestage terviklikku kogemust – milliseid probleeme näete? Mida nendest saaksite teie lahendada? Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.

Lisa kommentaar

Email again: