Partsi mõisnik Johann Skytte. Lood mässajatele, visionääridele ja uuendajatele.

Jutustame allolevas vihikus lugusid, mis inspireerivad ja aitavad Sul oma väljakutseid uudsel viisil lahendada.

NB! Psst...ära teistele ütle, aga vihiku sisekaanel on ka sooduskood aida stuudio kasutamiseks!
Vaata inspireerivaid lugusid siit (kliki alt paremast nurgast suuremaks):
Ajaloolistel Partsi mõisa maadel asuvas Neitsijärve talus on alati uusi asju tehtud - vanimad säilinud kirjalikud allikad räägivad, et 19. sajandi teises pooles oli siin kohaliku mõisa alla kuulunud käsitöötalu - siinsed elanikud elatasid ennast oma loominguga. Pole ka ime - see koht on loomiseks loodud. Seda on õhus tunda. Tunned? Meie tunneme.

Ilmselt tundis seda ka Duderhofi vabahärra, Rootsi ühiskonna- ja riigitegelane ning Liivimaa kindralkuberner Johann Skytte (1577-1645), kes oli 17. sajandi alguses, siit paari kilomeetri kaugusel asuva Partsi mõisa omanik.

Raske on leida Eestimaa ja rahva ajalugu rohkem mõjutanud innovaatorit kui meie esimese ülikooli asutamise peainitsiaator Johann Skytte. Ilmselt just siin, oma mõisa verandal istudes, head kohvi ning rahu ja vaikust nautides, mõtles ta esimest korda nii Tartu Ülikooli kui selle eelkäija Academia Gustaviana rajamisest. Võis ju nii olla?

Academia Gustaviana avamisel peetud kõnes avaldas Skytte lootust, et sellest õppeasutusest saavad kasu ka kohalikud rahvad – eestlased ja lätlased. Nüüd, 300 aastat hiljem, pakume meie oma klientidele siin, ajaloolistel Partsi mõisa maadel asuvas stuudios, seda sama keskkonda - head kohvi, vaikust, rahu ning süvenemisvõimalust. Ikka selleks, et saaksite algatada suuri asju - neid millest saavad kasu nii eestlased, lätlased kui kaugemad rahvad.

Pildi allikas: Wikimedia