Parimad seminariruumid, mida julgeme alati soovitada

"Soovita mõnda head ja mõnusat seminariruumi ka," küsitakse meilt päris sageli. Panime kirja parimad seminariruumid, kus oleme aastate jooksul ise mitmeid kordi koolitanud ja mida julgeme alati soovitada.


Seminariruumid, mis inspireerivad

Millised on parimad seminariruumid?

Enne kui asud ruume otsima, mõtle sellele, et mida täpselt vajad. Ühest küljest peaksid need olema toredad ja mugavad, aga teisest küljest ju toetama ürituse eesmärki. Seega, arutage läbi, mida tahate saavutada. Oleme postituses "Kuidas korraldada offsite, millest oleks sinu meeskonnale kasu?" pannud ka kirja täpsed juhised ja ajakava, kuidas olulisemaid sündmusi kavandada.

Ideaalis peaksid parimad koolitus- ja seminariruumid vastama järgmistele ootustele:

 • Mugavad ja meeldivad – kergelt juurdepääsetavad, mõnusa sisustuse (diivanid, padjad, kott-toolid on asjakohased) ja mitteametliku meeleoluga. Ruumide meeldiv atmosfäär aitab inimestel end hästi tunda, mis omakorda aitab kaasa loovusele ja teadmistele omandamisele.
 • Multifunktsionaalsed – kui ruttu saab ruumi ümber kohandada kui meil ühel hetkel on vaja grupitöid ja teisel hetkel loengut? Mõnikord vajad lauda, teinekord mitte, kolmandal korral tahavad noored kolleegid patjadel või põrandal istuda. 
 • Heli ja müra suhtes läbi mõeldud – ruumist, kus inimesed töötavad uute ideedega, kostab naeru ja kisa, see on normaalne ja vältimatu. Kui see on liiga lähedal aladele, kus teised inimesed proovivad süvenenult töötada, lõpeb eksperiment kiiremini kui tekib kasu.
 • Kritseldamissõbralikud – suured kirjutamise pinnad aitavad osalejatel olla grupiaruteludes tõhusamad, sest tulemusi saab paremini kirja panna ja esmaseid ideid saab mugavalt visandada. Ja märkmik või koopiapaber pole lahendus, sest visualiseerimine on üks aktiivse mõtlemise viisidest, seega peab kirjutatu olema kõigile nähtav, siis saavad ideed põrkuda.
 • Piisava suurusega – oleneb grupi suurusest, aga minimaalselt 10–12 inimest peaks saama seal ennast vabalt tunda.
 • Hea valgustuse ja õhuga – ideaalis võiks olla võimalik kasutada head päevavalgust ja eri valgustugevusega lampe. See loob meeleolu. Raske on ette kujutada halvemat ruumi ideede arendamiseks kui teiste „umbseks” hingatud tuba.
 • Aktiivsusele suunav ruum – inimesed ei tohiks mugavatesse toolidesse „ära hanguda”, sest kui keha hangub, teeb seda ka mõtlemine. Hiljutine Stanfordi ülikooli uurimus tõestas, et inimeste loovus kasvas 60%, kui nad vahepeal jalutasid, seega on tervitatav, kui inimesed vahepeal tõusevad ja endale uue koha leiavad. Sisustus peaks seda toetama.
 • Pikemate koolituste ja ajurünnakute puhul tasub kaaluda ka linnast välja minemist - uuringupõhiselt saame öelda, et looduses viibinud inimeste nutikuse testi tulemused on 50% paremad kui nendel, kes ei olnud looduses. Lisaks loob see lisavõimalusi - valides nutikaid vabaajategevusi, muudate koolituskogemuse ja meeskonnaürituseks ja kasu on mitmekordne.

Milliseid on seminariruumid, mida me alati julgeme soovitada?

Loovusaida seminariruum

  • Esmalt muidugi Loovusaida seminarituumid :-) - meie enda stuudio ruumid. Ei mingeid klassikalisi toole ja laudu - kott-toolid, kiiged jmt on meie eelistus, sest see paneb mõtte teisiti liikuma. Meil on kaks erinevat koolitusruumi. Oleme need loonud selleks, et meeskondadel oleks koht, kus kingad jalast visata, aeg maha võtta ja oma teemadesse süveneda. Meie põhimõtted ruumide loomiseks on kirjas postituses "9 nõuannet loovate ruumide disainimiseks". Kaasa aitavad hea söök ja kvaliteetne kohv (see on inimõigus, meie arvates), loova mõtlemise vahendid ja vajadusel pädev juhendaja. Sobib kuni 15 liikmelisele seltskonnale. Asukoht: Neitsijärve talu, Uibujärve, Põlvamaa. Broneeri meie seminariruum siit!
  • Ovaalstuudio- seminariruumid Tallinna kesklinnas. Teistmoodi keskkond - rahulik ja mõnus. Toit on mõnus, kohv on kogu aeg saadaval. Erineva suurusega ruumid võimaldavad leida endale sobiva või kasutada väiksemaid ruume koolituse ajal grupitööde läbiviimiseks. Nemad ka ei armasta klassikalisi laudu ja toole :-).cAsukoht: Kaarli pst 10 / Toompuiestee 4, V korrus, Tallinn.
  • Mooste Viinavabrik. Suuremad seltskonnad, mis meie enda juurde ei mahu, saadame südamerahuga Mooste mõisa hoovil tegutsevasse endisesse viinavabrikusse. Teame, et seal on mõnus mõisalik atmosfäär, hea teenindus ja super toit. Peamine koolitusruum on hea paarikümnele inimesele, aga põhimõtteliselt saab ka väga suurte seltskondadega koolitusi teha. Kohapeal saab ööbida ning külastada teisi mõisas tegutsevaid ettevõtteid - kauplusi ja töökodasid. Asukoht: Mooste, Põlvamaa. Koduleht
  • Ojako Turismitalu. Mereäärne turismitalu, kus on eraldi suur seminariruum. Saunad ja muud turismitalu teenused sinna veel lisaks. Hea kohv voolab just siis kui külastaja tahab nupule vajutada. 30 inimest mahub lahedalt U-kujulise laua äärde, seminari stiilis istuma mahub kolm korda rohkem. Väärt koht! Asukoht: Marksa, Pärnumaa. Koduleht.
  • Stuudio2 koosoleku- ja seminariruumid. Kalamajas asuvad mõnusad ruumid, kus on loodud hea ja mõnus olemine, selline mitteametlik. Palju valgust, hea toit. Loov keskkond, kus ideed saab kergemini lendama kui enamus teistes kohtades. Asukoht: Vabriku 6, Tallinn. Koduleht.
  • Männiku Metsatalu. Endine metsavahi talu (kui ma nüüd perenaise juttu õigesti mäletan), kus täna on erinevad võimalused teha üks mõnus koolitus või ajurünnak looduses. Lisaks muidugi ööbimisvõimalus, saun, suurepärane toit, linnulaul. Tasub võtta see aeg, et sinna sõita. Asukoht: Instu küla, Viljandi vald, Viljandimaa. Koduleht.
  • Villa Pillapalu. See on tore koht Piibe maantee ääres. Igati vahvad uued majad (kaks erinevat) - majutus ja saun on ka. Taaskord ei ole tegemist klassikalise seminariruumidega, pigem suurem maja (näiteks võid ju niisama ka Air BnB-st maja rentida ja sinna minna koolituma), aga mitteformaalsema õhustiku jaoks päris hea. Kuigi grammike steriilne võib olla mõne maitse jaoks. Toitlustust kohapeal ei pakuta, selleks tuleb catering tellida.Asukoht: Pillapalu küla, Anija vald, Harjumaa. Koduleht.


  Meie oleme oma nõuannete järgi teinud erilised koolituse- ja seminariruumid, mida saad kuni 15 liikmelise meeskonna jaoks rentida.