Kuidas genereerida "lambi ideid"?

Mõnikord jõuab ajurünnak hetkeni kui saate aru, et arutelus on liiga palju "aju" ja liiga vähe "rünnakut", Teiste sõnadega - kõik on liiga analüütilised ning uusi lahendusi ei leita. Mida teha?

Üks imelihtne nipp selle olukorra jaoks on juhusliku sisendi sisse toomine. Selleks on palju erinevaid võimalusi, aga siinkohal kaks lihtsat võimalust:
  • Variant 1. Kasuta Google pildiotsingut või esimest ettejuhtuvat ajakirja - võta suvaline pilt ning tekita esmane seos pildi ja ajurünnaku küsimuse vahel. Pane esimene spontaanne idee kirja.
  • Variant 2. Võta lähim raamat, löö see juhusliku koha pealt lahti ja pane sõrm juhuslikule sõnale. Korja sel viisil 10-20 sõna ning proovi neid kombineerides hankida uute lahendusideede loomiseks vajalikku inspiratsiooni.

Arusaadavalt on vaja siin esmased ideed kiirelt kirja panna ning mitte hakata neid hindama ja analüüsima enne kui neid on kirjas minimaalselt 40-50 tk.

Juhuslikul sisendil baseeruvaid tehnikaid on palju - täpsemalt võid nende kohta uurimist alustada sellelt Wikipedia lehelt. Juhuslikul sisendil põhinevad ka meie Ajurünnaku bingo ja ideemäng daVinci.