HBR: igaüks suudab mõelda nagu Einstein või Branson, aga ei mõtle, sest kardab

Harvard Business Review kirjutab, et konkurentidest nutikamalt tegutsemine on imelihtne - vaja on vaid panustada mõtlemisesse senisest 50% rohkem.

Tead Apple'i  kunagist "Think different" kampaaniat? Kampaania peamine eesmärk oli meenutada, mille eest Apple seisab, kes on nende kangelased. Need oli inimesed, kes mõtlesid teisiti ja viisid oma ideed ellu:
Albert Einstein, Bob Dylan, Martin Luther King, Jr., Richard Branson, John Lennon, R. Buckminster Fuller, Thomas Edison, Muhammad Ali, Ted Turner, Maria Callas, Mahatma Gandhi, Amelia Earhart, Alfred Hitchcock, Martha Graham, Frank Lloyd Wright ja Picasso.

Jeff Dyer ja Hal Gregersen kirjutavad HBR'is, et erinevad uuringud näitavad selgelt, et need inimesed olid küll erilised ja silmapaistvad, aga nende edu ei seisnenud erilises andes, vaid selles, et nad võtsid mõtlemiseks aega ja nende assotsiatiivse mõtlemise oskus oli väga hea - nad oskasid leida erinevate nähtuste, faktide, sündmuste või objekti vahel uusi seoseid.

Autorite enam 5000 ettevõtja seas tehtud uuring näitas, et igaüks suudab nendega võrreldavalt mõelda kui ta  vaid piisavalt vaeva näeb, näiteks oleks vaja mõtlemisele kulutada senisest 50% enam aega:
Innovators (of new businesses, products, and processes) spend almost 50% more time trying to think different compared to non-innovators. In other words, non-innovators do occasionally think different. Yet compared to innovators, they just don't do it as often. Generating new business ideas that make a positive financial impact takes time. Innovators who spend more time thinking different consistently engage in associational thinking and they deliver innovative results more frequently than those who don't. It's that simple.

Kui see nii lihtne on, siis miks inimesed ei kuluta lihtsalt rohkem aega mõtlemisele ja ei saavuta suurepäraseid tulemusi? Harvard Medical School'is tehtud uuring annab vastuse ja jahmatab: 60-80% inimestest leiavad, et massist erinevalt mõtlemine on ebamugav ja kurnav:
Researchers at Harvard Medical School opened our eyes to one compelling answer. Sixty to eighty percent of adults find the task of thinking different uncomfortable and some even find it exhausting. When adults must connect the unconnected through associational thinking, it wears themout. Why? Because most adults have lost the skills they once had (just watch almost every four-year old who relishes the chance to think different. And all of us were once four-year olds). We don't lose this skill because genetic coding automatically shuts it down on our twenty-first birthday. Instead, most of us grew up in a world where thinking different was punished instead of praised (at home or school).

Laias laastus 1/3 loova mõtlemise oskusest tuleb geenidest ja 2/3 keskkonast, kus elame ja viibime. Nii, et enamus tulemust mõjutavatest tegurites on Su enda käes.

Alusta sellest, et õpi kasutama assotsiatiivse mõtlemise abivahendeid ja/või erinevaid loova mõtlemise metoodikaid. Võtke need oma tiimiga ette, katsetage, võrrelge erinevate meetodite kasutamisel saadud tulemusi ja tehke enda jaoks järeldusi. Võtke selle jaoks aega. Palju rohkem aega kui seni, see parandab, mitte ei halvenda sooritust.