Mis on maailmas muutunud aastaks 2025?

"Interneti kasutajate arv kasvab lähiaastatel 2300% aastas," luges 1990-ndate alguses ühest trendiraportist noor New Yorgi investeerimispanga juht Jeff Bezos. Ta nägi oma suurt võimalust, otsustas oma tööst loobuda ning rajada veebipõhise raamatuäri.

Sellisest trendi märkamisest sai alguse Amazoni edulugu.

Aga vaatame parem tulevikku - mis on maailmas muutunud aastaks 2025? Huffington Post palus maailmas seitsmel tuntud futuristil ennustada.

Mõned nopped:

  • "Järgmise 10 aasta jooksul näeme interneti muutumist brain-netiks, mis teeb võimalikuks mõtete, emotsioonide ja mälestuste silmapilkse globaalse levitamise," ennustab professor Michio Kaku. Ta arvab ka, et oskame siis emotsioone salvestada ja taasesitada. Inimeste vahelised piirid muutuvad hägusemaks kuna suudame tunda teiste valusid ja rõõme. 

  • Google üks ajudest - Dr. Ray Kurzweil - usub, et aastal 2025 on võimalik väga odavalt endale 3D printeriga riideid printida. Omaette äriks muutub riidedisaini allalaadimine ning selle alusel ise riiete printimine. Samuti suudame tema hinnangul printida endale uusi, parandatud tüvirakkudega siseorganeid. Ja kui sellest aega üle jääb, siis veedame palju aega liitreaalsuses (ingl.k. augmented reality). 

  • Nationa Geographic´u saate Brain Game saatejuht Jason Silva on veendunud, et isesõitvad autod ja samasugune ühistransport on iseenesest mõistetav.


Veel ei hirmutanud ära? :-) Loe siis rohkem siit.

Tegelikult on veelgi olulisem, et kuidas see Sinu äri mõjutab? Või mis trendid mõjutavad? Tehisintellekt? Droonid? Kõnetuvastamise tehnoloogia? Äpid, mis teevad peaaegu kõike? Juhtmevaba elekter? Asjade internet? Big data?

Kuidas seda mõtestada? 

Innovatsioonikonsultant Rowan Gibson soovitab, et lihtsalt küsi endalt ja oma tiimilt regulaarselt: "Milline tsunami on meie tööstusharus tulemas? Kuidas me saaks selle lainetel sõita, selle asemel, et see meid minema pühiks?"

Hirmutav? Pigem põnev!