Kus tulevad head ideed? Duši all? Saunas?

In the shower, with the hot water coming down, you’ve left the real world behind, and very frequently things open up for you. It’s the change of venue, the unblocking the attempt to force the ideas that’s crippling you when you’re trying to write. / Woody Allen
Nii selgitab Woody Allen kuidas talle duši al ideed tulevad. Oled kogenud, et head ideed tulevad duši all? Psühholoog Scott Barry Kaufman väidab oma rahvusvahelisele uuringule tuginedes, et 72% inimestest on seda kogenud. Ta läheb veel kaugemale ja väidab, et tööl ei leia nii paljud inimesed häid ideid :-). 
Sellel on mitu selgitust - alustades sellest, et sooja duši all, nagu ka näiteks sportides või head muusikat kuulates, toodab keha dopamiini ning jah, arvasid juba ära - kasvanud dopamiini kogus soodustab ka uute ideede tekkimist. Lisaks loob lõõgastumine ja väliste segajate puudumine eelduse, et pöörad oma "pilgu" sissepoole ning see aitab luua uusi seoseid ja sealt siis tekivadki ideed. 

Aga mida ei ole uuritud, on saunas käimise ja uute ideede tekkimise seos. Äkki eestlastel tuleb saunas veel rohkem häid ideid? Me küll ei ole kindlad. et Scott siia oma uuringuid tuleb läbi viima, aga kas seda ongi vaja? Tule ise - me panime selle jaoks oma sügava ja hästi tumeda veega rabajärvele parvsauna.