Palgatöö vahetamine ettevõtluse vastu

Oled mõelnud palgatöö lõpetamisele? Aga arvad, et las sellised trikid jääda noorematele? Näiteks alla 35-stele? Alla 30-stele? Alla 25-stele?

Uuring ütleb, et mõtleksid uuesti!
Stereotüüpne ettekujutus edukast Sillicon Valley ettevõtjast - noor, piisavalt tark, et pääseda ülikooli ning piisavalt kärsitu, et sealt välja kukkuda - ei ole hoolimata prominentsetest näidetest siiski päris tõsi.


Kuigi me enamasti näeme kiirelt kõrgustesse lendavates tehnoloogiafirmade eesotsas noori asutajaid, siis uuring näitab, et tegelikult uuendajate keskmine vanus kasvab

20-ndates aastatetes oleval asutajal on eelis näiteks küll sotsiaalmeedia valdkonnas, aga väiksem edulootus näiteks nanotehnoloogia või tehisintellekti arendamise valdkonnas - liiga noor inimene lihtsalt ei haara nende valdkondade keerukust ja seoseid. Keskmine (mediaan) USA tehnoloogiafirma asutaja on 39 aastane. Üle 50 aastaseid edukaid asutajaid on kaks korda rohkem kui alla 25 aastaseid.

Ma tean, et igaüks ei asuta nanotehnoloogia või tehisintellekti arendamisele suunatud ettevõtet - see pole ka jutu iva. Iva on, et vanus, õigemini elukogemus, tundub andvat eelist kui tegemist on keerukamate ja komplekssemate valdkondadega.

Niisiis? :-)