Siin on Sulle üks nutikust treeniv ice-breaker koosoleku algusesse

On vana tõde, et nutikus seisneb sageli olemasolevate asjade uutmoodi ühendamises või uudsel viisil kasutusele võtmises. Ja see on treenitav oskus.

Allpool pakun Sulle ühe kiire harjutuse, mida saad oma tiimiga selle oskuse treenimiseks kasutada. Oma olemuselt on see ice-breaker ehk jäämurdja ja sobib suurema koosoleku alguses ka niisama inimeste käivitamiseks.

(1) Palu igal osalejal võtta kolm paberilipikut.

(2) Palu neil kirjutada:

  • Esimesele paberile mingi objekt (Mis see on?).

  • Teisele mingi asja (ei pea olema sama asi, mis esimesel lipikul) funktsioon (Mida sellega teha saab?).

  • Kolmandale mingi asja (ei pea olema sama asi, mis esimesel lipikul) kirjeldus (Milline see välja näeb, kuidas lõhnab vmt?).


(3) Tehke kolm hunnikut – ühes on kõik objektide lipikud, teises funktsioonide lipikud ja kolmandas kirjelduste lipikud.

(4) Palu osalejatel jaguneda paaridesse. Iga paar võtab igast hunnikust ühe juhusliku lipiku, kombineerib saadud infot ning arutleb ja lepib omavahel 5-10 minuti jooksul kokku, mis uue toote nad just “leiutasid”.

(5) Palu neil tutvustada oma "tooteid" teistele paaridele.

Ole valmis täitsa jaburateks ideedeks - eesmärk ei olegi olla siin üdini ratsionaalne ja praktiline - aga ma luban, et lisaks vähem asjalikele ideedele, leiate ka täitsa arukaid ja edasi mõtlemist väärivaid ideealgatusi.