Kommenteeri

Praktiline tööriist: eemalda omadusi

Aeg-ajalt tuleb ideid otsides ette olukord, kus teadmine, et see-asi-lihtsalt-käib-nii, on nii tugev, et blokeerib igasugused uued ideed. Näiteks toote uusi funktsioone otsides kipume jääma kinni olemasolevasse peamisesse funktsiooni või ärimudelit arendades on keeruline "lahti lasta" olulisest sihtgrupist või hetkel hästi toimivast turunduskanalist.

Sest kui need asjad toimivad siis ei tundu arukas neid kõrvale heita.

Klassikaline võte, mida sel puhul kasutatakse, on põhifunktsiooni eemaldamine - leppige osalejatega kokku, et mängite nüüd sellist mängu, et seda funktsiooni, sihtgruppi, turunduskanalit vmt mille taha takerdusite, ei ole enam olemas ja sellele tuleb väärikas asendus leida.

Enamasti paneb see lihtne kokkulepe suhteliselt lühikese ajaga ideed uutes kõrgustes lendama - enam ei karda keegi minna vastuollu alguses mainitud see-asi-lihtsalt-käib-nii teadmisega.

Näide:

  1. Valige üks oma toode või teenus.

  2. Tehke nimekiri selle olulisematest funktsioonidest.

  3. Hakake neid funktsioone ükshaaval eemaldama ja küsige osalejatelt, et mille jaoks saaks seda toodet või teenust nüüd kasutada.

  4. Tehke saadud vastustest nimekiri.

  5. Kui olete kõik funktsioonid ükshaaval eemaldanud ja "uue olukorra" läbi arutanud, siis võtke koondnimekiri ette ja keskenduge igale ideele eraldi ja proovige leida viise kuidas vaatlusalune idee reaalses maailmas "tööle panna". NB! Alustage nimekirja lõpust - seal on lennukamad ja uudsemad ideed.


Lihtne, aga tõhus. Proovi!

Lisa kommentaar

Email again: