Strateegia - saatan on peidus detailides

Mäletate - strateegia on valimise kunst? Nii ütles strateegiaguru ja London Business Schooli professor Costas Markides juba 2000 aastal oma raamatus „Õiged valikud".
 Tema arvates peab iga ettevõte tegema vaid kolm olulist valikut:
  • keda me kliendiks tahame,
  • mida me talle pakume ,
  • kuidas me seda väärtust talle loome?

Minu kogemus on, et „kellele" ja „mida" küsimused saavad üldjuhul kiirema ja täpsema vastuse kui see „kuidas" küsimus. Jah, ma tean et see tundub vahel nii elementaarne, et ei taha selle peale mõeldagi või et see on ju niikuinii nii selge kuna oled seda äri teinud juba aastaid.

Siiski on allpool üks näide sellest, et saatan on peidus detailides.

Tuttav soomlasest ärikoolitaja, kes veedab aastas umbes 200 ööd erinevates maailma hotellides rääkis mulle hiljuti mille järgi ta hotelli valib.

Mis te arvate mis oli tema valikukriteerium? Hea hind? Hea klienditeenindus? Mugav voodi? Hea toit? Toa suurus? Asukoht? Kõik valed vastused!

Ta ööbis võimalusel alati Radissonis, sest tema kogemuse järgi on see ainus hotellikett maailmas, kus üheinimese toas on alati... ...kaks patja. Jah, ta tegi oma hotelli valiku alati selle alusel, et seal oleks kaks patja. Põhjus imelihtne - talle meeldib läpakaga voodis tööd teha ja siis on hea panna üks padi selja taha ja teine sülle, et oleks kuhu arvuti toetada.

Kas Sina tead miks kliendid tegelikult Sinult ostavad?