Ilmus "Loomemajandus Eestis: jagatud kogemus 2"

Kirjutasin koos Loov Eestiga valmis väikese raamatukese "Loomemajandus Eestis: jagatud kogemus 2", kus tutvustame silmapaistvate Eesti ettevõtete kogemusi ettevõtluse arendamise vaatenurgast. Oma kogemust jagavad teiste seas Mare Kelpmann, Velvet, Allianss Arhitektid, Lilli Jahilo, NO99, Orbital Vox ja teised.

Allpool olevasse raamatu eessõnasse valasin mõtted, mis juba mõnda aega peas tiirelnud kui ettevõtluse teemalisi jutte kuulan ja kirjatükke loen.

„Milline näeb välja kaelkirjak?“
„Noh, kas sa tead, milline näeb välja krokodill?“
„Jah.“
„Novot, kaekirjak ei ole üldse krokodilli moodi.“

See vana nali tuleb ikka ja jälle meelde, kui kuuleme või loeme mõttearendusi, kus vastandatakse loomemajanduse ettevõtteid ja „tavalisi” ettevõtteid. Või elustiiliettevõtteid ja kasvuettevõtteid. Või „päris” ettevõtteid ja sotsiaalseid ettevõtteid.

Jah, mõnikord on lihtne asju seletada läbi võrdluste, aga kas ei tekita selline vastandamine arutut vastuseisu ja tarbetuid assotsiatsioone, mis ei vii edasi?

Sõbrad, vaadakem parem asju niipidi, et sõltumata valdkonnast, kus tegutsetakse ja sõltumata eesmärkidest on alati tegemist nutikate ja ettevõtlike inimestega, kes peaksid hoidma kokku ning üksteist toetama. Inimesed, kes on midagi ette võtnud, on kiitust ja toetust väärt, sest nemad viivad elu Eestimaal edasi.

Siin raamatus on kümme inspireerivat lugu inimestest, kes võtsid ette ja viisid enda ettevõetud asjad nii hästi ellu, et nüüd on neil kogemusi, mida teistele jagada. Loe neid lugusid ja nende inimeste nõuandeid, tunne ära need, mis sind toetavad ja võta ette!

Elagu ettevõtjad!