Tuleb teha rohkem tööd. Tuleb ikka või?

Eelmise nädala Maalehes küsiti Olari Taali käest: Inimese soovide ja sissetulekute vahel tundub olevat paratamatu vastuolu. Kuidas seda kõige lihtsamini ületada?

Ja Taal vastas: Juba ürgajal oli selge, et kui tahtsid süüa, tuli koopast välja, jahile minna. /.../ Praegu on lahendus selles, et tuleb teha rohkem tööd.

Austan Olari Taali, minu meelest on tal selged mõtted ja arukad seisukohad, aga "tuleb teha rohkem tööd" ei ole küll see, mida ma usun. "Work smart, not hard" - on ammu minu jaoks arukalt kõlanud, viimase aasta jooksul olen osanud seda ka rakendama hakata :-). Ilmselt sõltub see muidugi ka valdkonnast, positsioonist jne, aga need me saame ju ise valida...

Kui üldtuntud Pareto reegel ütleb, et 80% tulemusest sõltub 20% tegevustest, siis pole arukas rohkem töötunde teha (ehk 100% suurendada), vaid suunata tähelepanu sellele, et taibata, milline osa Sinu tööst on see kriitiline 20%. Edasi on juba lihtne - tee seda senisest veel paremini ja unusta rahumeeli osa sellest 80%-ist.

Teoorias ilus eks? Praktikas kole raske? Aga kui palju Sa võtad sellele mõtlemiseks aega ja analüüsid oma tegevust eesmärgiga leida see maagiline 20%?