Uuring: piinliku loo rääkimine muudab õhustiku vabamaks ja ideed julgemaks

Soovitatakse, et loo ajurünnaku jaoks mõnus meeleolu ja vaba õhustik. Heakene küll, aga kuidas seda teha?

Harvard Business Reviews kirjutas juhtimise professor Leigh Thompson uuringust, mille ta koos kolleegidega läbi viis. Selle uuringu raames jagasid ühe grupi liikmed enne ideede genereerimist piinlikke lugusid oma elust ja teise grupi liikmed jagasid lugusid, mille üle nad olid uhked. 

Grupp, mille liikmed jagasid piinlikke kogemusi, olid järgnenud ajurünnakus produktiivsemad genereerides 26% rohkem ideid.

Mida selle teadmisega peale hakata? Üks võimalus on jäämurdjaks paluda esimese viie minuti jooksul igal osalejal oma naabritega jagada mõnda veidi piinlikku või naljakat lugu endast. See aitab kaasa avatud õhkkonnale, usaldusele ja heas mõttes valmidusele natuke totraid ideid jagada - kõik need on ju hea loova idee leidmise ja välja ütlemise eeldused.

Lugude jagamise ja teiste võtete rollist heade ideede leidmisel, kirjutasime ka postituses "Heade ideede leidmine on meeskonnatöö".


Me aitame sinu meeskonnal viia läbi ajurünnaku, mis toob tulemuse! Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.