Piiri taga elanud inimesed on loovamad kui need teised

Inimesed, kes on elanud välismaal, on loovamad kui ainult kodumaal elanud inimesed ning mida kauem välismaal elad seda loovamaks muutud, selgub ajakirjas „Journal of Personality and Social Psychology" avaldatud uuringust. Uuringu viisid läbi INSEAD´i professor William Maddux ja Adam Galinsky Kellogg School of Management´ist.

Puhkusereiside korraldajate kurvastuseks peab aga ütlema, et uuringus ei leitud seost lühiajalise välismaal viibimise ja loovuse vahel, nii et tegu ei ole mitte uute maade nägemisega vaid pigem teiste kultuuride ja keelte sügavama tunnetamise ja mõistmisega.

Üks Maddux´i varasem kogemus näitas, et piiri taga saadud kogemusi suudab inimene oma loovuse kasuks tööle panna ka isegi siis kui välismaal elamisest on möödas palju aega.

Seega on Maddux´i soovitus ettevõtjatele ja juhtidele lihtne - kui võimalik vali oma meeskonda inimesed, kellel on ette näidata välismaal elamise kogemus. Samuti tuleb kinni haarata igast võimalusest oma inimesi välismaale praktikale või õppima saata. Ja seal olles on oluline, mitte füüsiline kohalolek, vaid vaimne kohalolek ja sulandumine - ei piisa 18 tunnisest tööpäevast ja 6 tunnisest hotellis magamisest :-).