Ära ole efektiivne!

hivatud
Pidev ringi sahmimine ja efektiivsuse taga ajamine oma tegevustes ei pruugi kaugeltki arukas olla.

California ülikooli teadlased on rottide käitumist uurides avastanud, et kui rott peale uue kogemuse saamist ei anna ajule puhkust, siis ei teki nö pikaajalist teadmist - rott unustab õpitu sellisel juhul kiirelt. Teadlased usuvad, et inimaju töötab täpselt samamoodi.
Marc Berman, Michigani ülikooli neuroteadlane, ütleb et täites oma päevas kõik pausid millegi esmapilgul kasulikuga, me tegelikult mitte ei kasuta aega tõhusalt, vaid teeme endale karuteene.

Ta toob näiteks trenni ajal kõrvaklappidega muusika kuulamise - inimesed arvavad, et see aitab neil lõõgastuda, uuringud aga näitava, et see hoopis väsitab neid ja vähendab kogemuste omandamist ja uute seoste loomist. Samal moel mõjub ka nutitelefonist pidev e-kirjade või Facebooki lugemine või mängude mängimine.

Nii et kui tahad, et ajuaparaat tõhus oleks ja Sind jätkuvalt heade ideedega varustaks, siis unusta viimse võimaliku tõhususe tagaajamine oma päevaplaanides ja meenuta mida Fred Jüssi ütleb: "Inimene ei oska laisk olla, meid on õpetatud töötama hirmsasti ja tähtis on see, et ikka tööd ja tööd ja tööd tuleb teha, aga sellest, et puhata tuleb, puhata tuleb ja puhata tuleb, sellest ei räägita."

Puhka, puhka, puhka - siis tulevad ka ideed.