Miks Sa kontoris töötada ei saa?

Moodne kontor on optimeeritud katkestuste jaoks - keegi kutsub koosolekule, keegi hüüab, et kohvi sai valmis, keegi kutsub sind vaatama midagi, mida sa kindlasti nägema pead, keegi palub abi, lisaks kolleegide omavahelised üle ruumi kostvad suhtlused, Facebook, Skype, mobiilteelfon. Katkestuste paradiis. Katkestus on aga tõhusa töö tegemise ja loovuse vaenlane.

Paljud kontoritöötajad töötavad üle 40 tunni nädalas. Selle peamine põhjus ei ole see, et tööd on palju, vaid see, et süveneda saab alles siis kui kontor hakkab vaiksemaks jääma... Milleni see viib? Väsimus, stress, tüdimus. See pole vaid üksikisiku probleem, see on terve organisatsiooni ja terve ühiskonna probleem.

Arvad, et see on organisatsioonikultuuri küsimus ja teie kontoris on need asjad teisiti? Kui see tegelikult ka nii on, siis on sul põhjust õnnelik olla. Aga tee siiski see nädal üks lihtne katse - pane kahel oma tavalisel tööpäeval kirja kõik katkestused. Kirja lähevad nii välised segajad, kui ka need hetked kui ise otsustad teha pausi, tuua kohvi, vahetada käsil olevat ülesannet jmt. Arvuta mõlema päeva lõpus keskmise ilma katkestuseta tööperioodi pikkus. Ma olen seda teinud ja sa ei taha teada, mis oli tulemus. Keskmiselt töötasin ühe ülesande kallal ilma katkestamata 13 minutit!

Kaks hästi lihtsat soovitust:

  • Tee kõik mis võimalik, et selliste segajate arv miinimumini viia.

  • Mine kontorisse nii vähe kui võimalik.


Ja ära hakka rääkima, et need lahendused ei sobi igal ametikohal. Ma tean seda. Aga sa saad ise valida, mis ametikohal ja mis organisatsioonis sa töötad.

Ma pole enam klassikalises mõttes kontoris töötanud viimased 20 kuud. Asjad saavad palju-palju kiiremini tehtud. Varasema öötöö asemel jääb nüüd aega üle muude asjade jaoks.

Kui pikk on sinu keskmine töö tegemise periood?