Kuidas olla nutikam? Tegele erinevate asjadega, soovitab uuring

Multasking on parim viis mõlema töö tuksi keeramiseks, ütleb tekst tassil. Nii on!

Aga kui sa ei proovi neid asju samal ajal teha, vaid tegutsed korraga mitmes valdkonnas või mitme piisavalt erineva projektiga, siis maksimeerid tõenäosust luua midagi erakordset!

Selles uuringus otsiti kahe kümnendi jooksul, mis eristab väljapaistvaid (s.t. suure mõjuga) teadlasi nendest, kelle tulemused ei ole nii tähelepanuväärsed. Valim polnud küll suur - 40 teadlast - aga nende seas oli mitmeid nobeliste ning töö ise oli teadustöö tasemel.

Peamine erinevus, mille uuring leidis, seisnes jah lihtsas erinevuses - edukamad olid need teadlased, kes tegelesid mitmes erinevas uurimisvaldkonnas. See võimaldab kahte asja, ütles uurimismeeskond:
  • ideed saavad valdkondade vahel "rist-tolmleda" s.t. kogemuste, parktikate ja ideede üle toomine ühest valdkonnast teise on palju lihtsam ja tõenäolisem
  • teadlased saavad teise teemaga tegeledes esimesest teemast puhata samal ajal kui alateadvus lahendusi edasi otsib
Innovatsioon äriettevõttes ei erine teadlaste tööst selles vaates mitte kuidagi - matad ennast ühte valdkonda ja tulemused ei ole nii säravad, tegeled mitmega ja geniaalsuse tõenäosus kasvab.

Niisiis, millest sinu tööpäev koosneb? Äkki oled liiga kitsasse valdkonda ennast aheldanud ja seetõttu ei kasuta oma kogu potentsiaali?Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.