Äristrateegia: purjetamise õppetunnid juhile vol.4

Allpool on siis viimased purjetamisest pärit juhtimisõppetund. Esimest saab lugeda siit, teist siit, kolmandat siit ning kes kõiki korraga lugeda tahab, saab seda toimetatud kujul teha Directorist (november 2009).

Kuues õppetund - valmistu ka raskuste ületamiseks

Kuigi purjetamisfotodelt vaatab meile tavaliselt vastu päikseline ilm ja sillerdav meri või tormiromantika, siis tõde on siin veidi teine - olles külmunud näo ja kätega sügisesel tormisel merel, tirides hammastega sooti, peab optimistliku meele säilitamiseks nii seda ala kui soolast vett armastama. Kohe palju. Äris on erakordsed tulemused võimalikud ainult siis kui on kirg oma tegevusega midagi siin maailmas paremaks muuta ning on olemas ka valmisolek vajadusel selle nimel ekstreemselt pingutada. Ainult siis on võimalik ajutiste raskuste taga eredat tulevikku näha ja sellest jõudu saada.

Seitsmes õppetund - kindlusta tagala

Raskustega haakub ka see punkt - isegi olümpiameestel läheb vahel paat ümber - on jõudusid, mis asjaolude kokkulangemisel on meist üle. Oluline on, et kas ja kuidas suudetakse ennast halvaks olukorraks ette valmistada - kas päästevest on olemas ning ega võistlustahe ei kao? 9-aastase poisina esimest korda paadiga ümber minnes, keeras paat põhja taevapoole ja mina sattusin selle alla. Ilmselt oli see minu kasin ujumisoskus, mis seljasolevast päästevestist hoolimata totaalse paanika vallandas ja ainus mis ma teha suutsin oli täiest kõrist appi karjuda. Tagantjärgi koomiliseks tegi selle situatsiooni asjaolu, et kai oli umbes kolme meetri kaugusel. Äri paralleel võiks olla siis visaduse, kindlustuse või plaani B olemasolu ehk teisisõnu - kas on olemas teadmine milline on "suur pilt" ning kuidas selles olukorras edasi minnakse, sest see on ju vaid ajutine raskus. Paat tuleb püsti saada, siis saab edasi liikuda.


Kaheksas õppetund - hoia silme ees pikk eesmärk

Kõigi purjeregattide võitjad kuulutatakse välja mitme sõidu kokkuvõttes - lühiajalise edu taga ajamine regati võitu ei anna. Nagu ka lühiajaline äriedu ei taga pikaajalist edu.