Podcast Sähvatus

Räägime juhtide ja loovisikutega sellest, kuidas nad leiavad ideid ja neid ellu viivad ning meeskondasid juhivad. Teeme juttu nii kogemustest, uudishimust, inspiratsioonist kui ka hirmust ja segadusest selle protsessi jooksul. 

Saatejuhid on Piret Jeedas ja Indrek Maripuu.  Uus episood iga kuu teisel teisipäeval.

Kuula meid siin lehel otse brauserist või telli meie uued osad endale Soundcloudis või Spotifys.

Registreeru ja ole esimesena kursis uute osadega:

Email again:


Senised episoodid

Episood #10 Contra

Sähvatuse kümnenda episoodi külaline on luuletaja, “hullumeelne” jooksja, peastarvutaja ja tõlkija, kes varsti on tõenäoliselt kuulsam Lätis - Margus Konnula ehk Contra.

“Tahtmine kirjutada oli mul juba lapsepõlvest peale,” sõnab ta muhedas võro keeles, olles kirjutanud enam kui 6000 luuletust.

Saame teada, mis sünnib joostes, mis keeles sünnivad tema sähvatused ning kas inspiratsiooni saab kunstlikult esile kutsuda.

#contra


Episood #9 Magnus Lužkov - Optimist Creative

Sähvatuse üheksanda episoodi külaline on kaks aastat järjest Eesti parimaks reklaamiagentuuriks valitud Optimisti asutaja ja juht Magnus Lužkov.

Magnus on brändiusku, ta ütleb, et hinnatud brändid võidavad südameid, sest nad annavad selleks põhjust. Mõni põhjus paneb käsi plaksutama, mõni naeru lagistama või liigutuspisarat poetama. See põhjus võib olla seotud toote või teenusega, mida bränd pakub, aga ei pruugi.

Räägime temaga sellest, kuidas tal on õnnestunud kümne aastaga nullist üles ehitada agentuur, mis loob brände nii edukalt, et on ise kasvanud Eesti parimaks agentuuriks.

#optimist #optimistcreative


Episood #8 Kriss Eglite - New Vintage By Kris

Kriss Eglite on enesekindel ja loomingulist vabadust nautiv ehtebrändi New Vintage by Kriss disainer. Vestleme otse tema loomingu keskel reeglite rikkumisest, klientide leidmisest, kõhklemisest ja sellest, kui oluline oma loomingut maailmaga jagada.

Küsivad: Piret Jeedas (www.ruumiloomine.ee) ja Indrek Maripuu (www.loovusait.ee).

#nvbyk #loovusait #ruumiloomine #sahvatus #podcast


Episood #7 Tõnis Leissoo - Wõitleja, Estonia, Maestro

Pikaajalise IT kogemusega uudishimulik ettevõtja Tõnis Leissoo suunamisel kutsume sind seekord põnevasse ajatute kellade loomise maailma. Tõnis on lapsest saati tundnud huvi kellamaailma vastu neid nii uurides kui lõhkudes. Täna tõdeb ta, et liiga suur töökoormus ja sõbra poolt juhuslikult pillatud fraas olid need põhjused, miks ta hakkas kellasid tegema.

Kuulates saad ka teada, kui põhjaliku süvenemise ja pika katsetamise tulemusel sündis esimene kell Wõitleja, kuidas teha asju pidevalt teistmoodi ning miks isetegemine Tõnisele oluline on.

Küsivad: Piret Jeedas (www.ruumiloomine.ee) ja Indrek Maripuu (www.loovusait.ee).

#estonia1918, #woitleja, #ev100


Episood #6 Hannes Saarpuu -Nordica / Renegade Tea Estate

Seekord on meie kuuldeulatuses pikaajalise juhtimiskogemusega, täna kiirelt areneva  ja mitmes mõttes uuendusliku Nordica juht Hannes Saarpuu. Ta on ühtlasi ka teefarmer,  kes ettevõttega Renegade Tea Estate püüab Gruusia tee uuele elule äratada. Juttu tuleb muudatuste loomisest ja juhtimisest, teistsuguse tegemisest, juhuste ja impulsiivsuse kokkusaamisest.

Ühtlasi saate teada, millal ja milliseid raamatuid “kirglik ja põikpäine” Hannes loeb, kuidas saada teeistanduse omanikuks isegi siis, kui sa teekasvatusest midagi ei tea, millist frustratsiooni ja valearvestusi Gruusias seni kogetud on ja milline teeäri 10 aasta pärast olla võiks.

#nordica, #renegadeteaestate


Episood #5 Raul Oreškin ja Kaili Kask - Voronja galerii

Oleme külas suviti Peipsiveerel, Varnja külas Voronja galeriid pidavatel Raul Oreškinil ja Kaili Kasel. Räägime galerii tekkeloost, loomingust ja sähvatustest. Juttu tuleb ka Tartu Uuest Teatrist, Tartu Loomemajanduskeskusest, kodurestoranist ning Rauli ja Kaili poolt korraldatavast korternäituste sarjast. 

#voronja, #voronjagalerii


Episood #4 Helen Sildna - Tallinn Music Week / Shiftworks

Helen Sildna on julge, uudishimulik ja väsimatu Tallinn Music Week eestvedaja juba viimased 10 aastat. Uurime, mida tähendab ühe festivali korraldamine, kus esineb 262 artisti 35- riigist, üle saja erinevas toimumiskohas üle Tallinna. Räägime temaga sellise suure festivali korraldamisest, meeskonna juhtimisest, festivali ja ühiskonna seostest ning loomulikult loomeprotessist selle kõige taga.


#helensildna, #tmw, #shiftworks


Episood #3 Jalmar ja Sandra Vabarna - Trad.Attack

Tänased saatekülalised on Jalmar ja Sandra Vabarna. Nende ansambel Trad.Attack! on Eesti muusikamaastiku korralikult pea peale pööranud, tuues pärimusmuusika suurtele lavadele ja ehitades arhailiste kõlade ümber kaasaegse maailma. Sageli öeldakse, et see kolmeliikmeline bänd kõlab nii suurelt, justkui oleks laval palju rohkem inimesi. Räägime loomise protsessist, sellest kuidas reisimine on ansambli uudishimule mõjunud ning ka sellest, miks bändiliikmed ise ennast kontrollifriikideks peavad.

#tradattack


Episood #2 Jaan Aru - ajuteadlane

Jaan Aru on ajuteadlane, kes on olnud üle kümne aasta uudishimulik, kuidas meie aju töötab ja õpib. Jaan ise ütleb, et oma valdkonnani jõudis seetõttu, et teda “huvitavad suured küsimused. Võib olla seetõttu, et ma ise olen väikene mees”. Jaan kutsub aju treenima, süvenema ja pingutama, sest “loovus vajab tohutut järjekindlust ja distsipliini”. Kutsub mõtisklema, kuidas tänane nutiseadmetes rändamine meie mõtlemist ja õppimist mõjutab. Keskendunult kuulates saad teada, miks ta vihkab voltimist.

#jaanaru


Episood #1 Reet Aus - 

Reet Aus ise ütleb, et ta on paduroheline. Enamuste jaoks on ta aga tuntud moedisainer ja ettevõtja. Siin saates avab Reet oma loomeprotsessi telgitaguseid. Muuhulgas saad teada, miks on oluline distsipliin, miks hinnata ebaõnnestumist ja milline väljakutse ootab teda Indias!

#reetaus