Filtreeri postitusi

Sähvatuse 4 episoodi - kasulik suvine kuulamine


Suvel peab puhkama. Kogume jõudu ja uusi mõtteid. Korjasime Sulle siia kokku meie Sähvatuse 4 episoodi. Uurime seal Reet Ausi, Jalmar ja Sandra Vabarna ning Helen Sildna käest kuidas nemad oma ideid leiavad, meeskondi juhivad ja tulemusi saavutavad. Neljas lugu on ka - seal räägime nendest samadest asjadest ajuteadlase Jaan Aruga, see on  aga eriline jutt - Jaanil on lisaks oma kogemuse jagamisele ka teaduslik selgitus nendele protsessidele, mis meie peas toimuvad.

Kuula siit kõiki episoode klikkides siia.

Helen Sildna: "Probleemid ühiskonnas on nii mitmetahulised, et neid ei saa ühe valdkonna inimesed lahendada."

Loovuse podcasti "Sähvatus" episood #4: Helen Sildna

Helen Sildna on julge, uudishimulik ja väsimatu Tallinn Music Week eestvedaja juba viimased 10 aastat. Uurime, mida tähendab ühe festivali korraldamine, kus esineb 262 artisti 35- riigist, üle saja erinevas toimumiskohas üle Tallinna. Räägime temaga sellise suure festivali korraldamisest, meeskonna juhtimisest, festivali ja ühiskonna seostest ning loomulikult loomeprotessist selle kõige taga.
Ära uusi episoode maha maga ja hakka meie jälgijaks Soundcloudis! Uue episoodi avaldame iga kuu teisel teisipäeval!

Jalmar ja Sandra Vabarna: "Magic hakkab juhtuma kui teed asja koos inimestega, kellega oled samal lainel"

Loovuse podcasti "Sähvatus" episood #3: Jalmar ja Sandra Vabarna

Trad.Attack! on on toonud pärimusmuusika suurtele lavadele ja ehitanud arhailiste kõlade ümber kaasaegse maailma. Sageli öeldakse, et see kolmeliikmeline bänd kõlab nii suurelt, justkui oleks laval palju rohkem inimesi. Selle vinge trio kaks liiget -  Jalmar ja Sandra Vabarna ongi meie selle episoodi külalised. Nad on paljudest ideedest pakatav loometiim, kes avastavad ringi reisides huvitavaid ja uusi külge muusikas nii, et ka endal oleks huvitav. See saade on võimalus heita pilk muusikamaailma telgitagustesse: saad teada, kuidas nad häälestuvad enne kontserti, mis on keelatud 10 minuti jooksul pealt kontserti, mis toimub loomelaagris tegelikult ning kuidas sünnivad nende lood?
Ära uusi episoode maha maga ja hakka meie jälgijaks Soundcloudis! Uue episoodi avaldame iga kuu teisel teisipäeval!

Milline on Sinu mõtlemise kvaliteet?

"Haritud meele tunned ära selle järgi, et see suudab kaasa mõelda ka mõtetega, millega ta ei nõustu," on öelnud Aristoteles. 


Kui hästi Sa mõelda oskad? Kui hästi suudad kaasa mõelda seisukohaga, mis erineb Sinu omast? Keegi ei õpeta meid mõtlema, vaikimisi eeldame, et seda oskavad kõik iseenesest. Kas ikka oskavad? Koguda infot, näha motiive, eraldada põhjused ja tagajärjed ning faktid ja arvamused, mõista ja luua seoseid, teha järeldusi? Kui palju Sina süvened enne kui kujundad seisukoha ühes või teises teemas, olgu selleks siis raudtee või tehas või mingi kolmas situatsioon? 

"Miksitamise" jõud - parem kliendikogemus

Midwest Express oli USA lühilennufirma, mis pakkus lennu ajal klientidele täislõunaid. Kord aga seadis üks stjuuardess selle mõistlikkuse kahtluse alla - lennud olid lühikesed ning sisuliselt võtsid õhku tõusmine, serveerimine, koristamine ja maandumine nii suure osas ajast, et söömiseks aega ei jäänud. Ta küsis: "Miks me sellega vaeva näeme?"

Arhiiv

STOP!