Filtreeri postitusi

8 viga, mida juhid innovatsiooni juhtimisel teevad

Tegime inventuuri ja korjasime ühe projekti jaoks kokku enamlevinud vead, mida organisatsioonides innovatsiooni juhtimisel (või paljudel juhtudel innovatsioonist unistades) tehakse. Nüüd panime need kirja ka siia postitusesse -  kaheksa levinud viga, mille tegemine tapab Sinu organisatsioonis innovatsiooni.


Ideede genereerimise meetodi: Piknik surnuaias

Kvaliteedijuhtimises räägitakse sageli võrdlusanalüüsist (ingl.k. benchmarking), mis on vahend täiustamaks oma tegevusi, tooteid või teenuseid teiste kogemuste kaudu - analüüsid valdkonna liidrite parimaid praktikaid ja õpid nendest. Samm-sammult asjade paremaks tegemiseks või inspiratsiooniks - miks mitte. Samas, uusi läbimurdelisi ideid nii ei leita, sest tegelete liidri jäljendamisega. Ometigi tasub teistelt õppida ja ideid otsida ning kui seda õigest teha, siis on võimalik ka läbimurdeid leida.

Jaan Aru: "Palju ideid jookseb meie ajus niisama ringi ilma, et me neid kinni püüaksime. Õpi ja harjuta oma aju kuulama."

Loovuse podcast "Sähvatus" 2. episood: Jaan Aru

Jaan Aru on ajuteadlane, kes on olnud üle kümne aasta uudishimulik, kuidas meie aju töötab ja õpib. Jaan ise ütleb, et oma valdkonnani jõudis seetõttu, et teda “huvitavad suured küsimused. Võib olla seetõttu, et ma ise olen väikene mees”. Jaan kutsub aju treenima, süvenema ja pingutama, sest “loovus vajab tohutut järjekindlust ja distsipliini”. Kutsub mõtisklema, kuidas tänane nutiseadmetes rändamine meie mõtlemist ja õppimist mõjutab. Keskendunult kuulates saad teada, miks ta vihkab voltimist.
Ära uusi episoode maha maga ja hakka meie jälgijaks Soundcloudis! Uue episoodi avaldame iga kuu teisel teisipäeval!

Nutikate ideede leidmise näide - anglikaani kirik

Umbes aastal 1525. armus Inglise kuningas Henry VIII võluvasse, kombekaase ja haritud Anne Boleyni (pildil) ja tal tekkis soov oma senine abielu Aragóni Katariinaga tühistada. Kuna selline käitumine ei tulnud katoliiklus riigis kõne alla ning arusaadavalt ei olnud ka Katariina selle plaaniga päri, pöördus Henry paavsti poole ning püüdis saavutada paavstipoolset eriotsust abielu tühistamiseks. Paraku ei soovinud paavst Clemens VII Henry soovile vastu tulla ja keeldus.

Ajurünnaku saad tänasest tulemuslikumalt läbi viia kui teed selle väikese muudatuse

Inimesed juba kogunevad. Turundusjuht Peeter oli esimesena kohal, ta jõuabki alati varem. Mari, arvuti kaenlas ja kohvitass käes, astub ka sisse. Veidi hiljem liituvad naerdes Kaarel ja Piret. Viimasena, tegelikult 3 minutit peale kokkulepitud algust, tuleb Helle. Ja lõpuks puuviljade müügijuht Margus, kes selle ajurünnaku kokku kutsus.

"Nagu ma kirjas ütlesin, siis meil on vaja mõelda välja, mida teha meie Lõuna-Eesti müügiga, mis juba teist kvartalit järjest ei ole oodatud tasemel," teeb Margus sissejuhatuse. "On kellelgi ideid," jätkab ta ja läheb tahvli juurde.

Reet Aus: "Me oleme harjunud istuma mõtlemise protsessis, aga seal ei ole midagi uut."

Loovuse podcast "Sähvatus" 1. episood: Reet Aus

Reet Aus ise ütleb, et ta on paduroheline. Enamuste jaoks on ta aga tuntud moedisainer ja ettevõtja. Siin saates avab Reet oma loomeprotsessi telgitaguseid. Muuhulgas saad teada, miks on oluline distsipliin, miks hinnata ebaõnnestumist ja milline väljakutse ootab teda Indias!
Ära uusi episoode maha maga ja hakka meie jälgijaks Soundcloudis! Uue episoodi avaldame iga kuu teisel teisipäeval!

Arhiiv

STOP!